Naujienų srautas

Verslas2012.10.10 11:51

Įmonės vadovas su „juodąja“ buhalterija spruko ant stogo

LRT.lt 2012.10.10 11:51

„Vokeliuose“ algas mokėjęs Šiaulių įmonės vadovas nuo mokesčių inspektorių su „juodąja“ buhalterija spruko ant stogo, teigiama Valstybinės mokesčių inspekcijos pranešime.

„Vokeliuose“ algas mokėjęs Šiaulių įmonės vadovas nuo mokesčių inspektorių su „juodąja“ buhalterija spruko ant stogo, teigiama Valstybinės mokesčių inspekcijos pranešime.

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) pagal pasitikėjimo telefonu 1882 gautą informaciją patikrino Šiaulių apskrities bendrovę, užsiimančią medžio ir metalo gaminių gamyba.

Įmonė tikrinta dėl galimai mokamų atlyginimų „vokeliuose“. Tos dienos darbuotojams skirtas „vokelis“ buvo 5 tūkst. litų, o pagal rastus užrašus su neapskaitytų pajamų sumomis vien per šių metų šešis mėnesius buvo išmokėta daugiau kaip 84 tūkst. litų.

Šioje bendrovėje įprastai atsiskaitoma penktadieniais už savaitės darbą, todėl ir šįkart buvo numatyta išmokėti 5 tūkst. litų. Mokesčių specialistai ant buhalterės stalo rado užrašų knygelę, kurioje žymėta kam ir kiek išmokų priklauso. 12 darbuotojų – staliams, stasiams, uslanams, šiferiams, naujokėliams ir panašiai įvardintiems – jau buvo išmokėta 3,6 tūkst. litų.

Anot direktoriaus ir buhalterės, taip mokėtas avansas už rugsėjį.

Tačiau direktoriui šovė mintis griebti nuo stalo pundą rankraščių ir sprukti. Sėkmingai pro langą iššokęs ir saugiai įsikūręs ant stogo, direktorius peržiūrėjo, ką išsinešęs. Po to ropštėsi aukštyn ir, įveikęs stogo kraigą, ketino pasprukti.

„Mokant avansus, privalu pildyti išmokamo darbo užmokesčio žiniaraščius, kuriuose darbuotojai, gavę pinigus, pasirašo, — aiškina Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Virginija Pabrėžienė. – Patikrinimo metu nustatyta, kad darbuotojams išmokėtų ir skirtų išmokėti pinigų sumų įmonės buhalterinėje apskaitoje nėra. Kai kurių asmenų, kuriems pagal pravardes išmokėtas vadinamasis avansas, negalima identifikuoti. Manome, kad įmonėje yra dirbančiųjų nelegaliai.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi