Verslas

2014.08.22 19:45

R. Sinkevičius: „Rail Baltica“ įmonės sutartis nusikels į rugsėjį

BNS2014.08.22 19:45

Transeuropinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ bendros Baltijos šalių įmonės „RB Rail“ akcininkų sutarties šią vasarą pasirašyti nepavyks, nes neužbaigtos visos procedūros, teigia susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Transeuropinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ bendros Baltijos šalių įmonės „RB Rail“ akcininkų sutarties šią vasarą pasirašyti nepavyks, nes neužbaigtos visos procedūros, teigia susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Pasak jo, nors ir norėta sutartį pasirašyti Baltijos kelio 25-mečio proga, tačiau tai, greičiausiai, teks padaryti rugsėjį, nes Estijoje dar neįkurta įmonė, kuri taps „RB Rail“ dalininke.

„Akcininkų sutartis parengta, derybos baigtos. Latviai prieš maždaug 2 savaites įkūrė bendrovę, o Estijoje dar neįkurta. Mano žiniomis, kitą savaitę tai turėtų būti padaryta (...) Manau, rugsėjo mėnesį pavyks tai padaryti“, – BNS sakė R. Sinkevičius.

Su Estijos ministerijos atstovu BNS susisiekti nepavyko.

Premjeras Algirdas Butkevičius šeštadienį lankosi Rygoje, kur visuomenei bus pristatomas „Rail Baltica“ projektas.

Liepą žiniasklaidoje buvo pasirodę pranešimų, kad tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėl kyla nesutarimų dėl projekto, tačiau tuomet A. Butkevičius neigė tokius pranešimus ir tikino, kad dėl visko susitarta.

Birželį Taline Baltijos valstybių premjerai pasirašė pareiškimą dėl bendros „Rail Baltica“ įmonės steigimo.

Derybos dėl bendros įmonės užtruko apie pusmetį. Ši įmonė turėtų kuruoti projekto vykdymą, teikti paraiškas Europos Komisijai dėl geležinkelio statybų finansavimo. Trečdalį įmonės akcijų valdys „Lietuvos geležinkelių“ antrinė įmonė „Rail Baltica statyba“, o likusias akcijas – Latvijos ir Estijos bendrovės.

Bendras „Rail Baltica“ trasos ilgis Lietuvoje turėtų siekti apie 360 kilometrų, Latvijoje – kiek daugiau nei 300 kilometrų, Estijoje – apie 300 kilometrų.

Europinės vėžės geležinkelis sujungs Helsinkį, Taliną, Rygą, Kauną, Vilnių ir Varšuvą, pratęsiant jį iki Berlyno.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt