Verslas

2014.08.21 09:57

Rusija jau imasi „McDonald`s“

Rusijos vartotojų saugumo tarnyba paskelbė uždaranti 4 McDonald's restoranus šalies sostinėje, o įtarimų dėl maisto kokybės ir higienos standartų pažeidimų sako turinti visam Rusijos tinklui.

Rusijos vartotojų saugumo tarnyba paskelbė uždaranti 4 „McDonald`s“ restoranus šalies sostinėje, o įtarimų dėl maisto kokybės ir higienos standartų pažeidimų sako turinti visam Rusijos tinklui.

Video medžiagoje – eilė prie pirmojo „McDonald`s“ restorano Maskvoje. Restorano, kuris uždirbo didžiausią paros pelną per visą „McDonald`s“ istoriją, nes paragauti Amerikos norėjo visa žlunganti Sovietų Sąjunga. Tačiau galimybę gavo tik 9 mln. jos sostinės gyventojų.

Eilėje daugeliui reikėjo stovėti mažiausiai 6 valandas, o restoranas per parą sugebėjo aptarnauti 30 000 laimingųjų, papuolusių į vidų. Restorano savininkai numatė socialistinio rojaus gyventojų alkį – Puškino aikštėje įkurtas restoranas ilgą laiką buvo didžiausias pasaulyje. Vėliau Rusijoje atsirado dar 430 „McDonald`s“, teikiančių darbo vietas 37 tūkst. gyventojų.

Tačiau Puškino aikštės legenda, kažkada simbolizavusi Rusijos–Amerikos santykių atšilimą ir „Big Mac“ pergalę prieš tuomet Rusijos vitrinose kabojusius karvių tešmenis, dabar jau tik praeitis. Legendinis restoranas Maskvoje uždarytas kaip ir dar trys jo kolegos. Sankcijų maisto produktų importui iš Jungtinių Valstijų ir Europos apšviesti Rusijos vartotojų saugumo agentūros ekspertai nustatė masinius sanitarijos pažeidimus.

Kaip ir lenkiški obuoliai ar lietuviškas pienas, „McDonald`s“ Maskvai staiga darosi per prastas, o „Rospotrebnazor“ jau skelbia apie tai, kad turi abejonių maisto ir higienos kokybe visuose Rusijos „McDonald`s“. Tad laisvės skoniu buvusį sūrainį dabar po truputį ima slėgti Kremliaus sienos. Tačiau dėl to rūpinasi ne visi.

„Jie visada mums primeta kokias nors sankcijas. Kodėl negalime atsilyginti tuo pačiu? Juolab, kad „McDonald`s“ – simbolis visko, kas vakarietiška. Manau, kad tai simbolinis žingsnis, parodantis, kad mes turime dantis“, – įsitikinęs maskvietis Ivanas.

Dantis Rusija iš tiesų turi. Viskas, kas vartojama rusiškuose „McDonald`s“, tiesa, pagaminama Rusijoje, tad amerikietiškas čia tik ženklas, todėl ir žingsnis restoranus uždaryti – išties simbolinis. Nesimbolinis buvo rusų noras patekti į „McDonald`s“ Puškino aišktėje 1990-ųjų žiemą. Ne simbolinis, o gal net kiek ir desperatiškas.