Naujienų srautas

Verslas2014.08.21 11:56

V. Baltraitienė: mažindami kainas pieno perdirbėjai elgiasi nesąžiningai

BNS 2014.08.21 11:56

Rusijai įvedus žemės ūkio ir maisto produktų embargą, Lietuvos mėsos ir pieno perdirbėjai elgiasi nesąžiningai, sumažindami žaliavos supirkimo kainas, sako žemės ūkio ministrė.

Rusijai įvedus žemės ūkio ir maisto produktų embargą, Lietuvos mėsos ir pieno perdirbėjai elgiasi nesąžiningai, sumažindami žaliavos supirkimo kainas, sako žemės ūkio ministrė.

„Mes buvome sutarę, kad jie kainų nemažins bent porą savaičių, o jie iš tikrųjų sumažino. Aš manau, kad perdirbėjai nesąžiningai elgėsi. Jie turi šokią tokią riziką prisiimti. Jie rizikavo veždami į Rusijos rinką. Tai galbūt lengvesni pinigai ir arčiau nuvežti, bet dalį rizikos jie turi prisiimti“, – interviu „Žinių radijui“ sakė Virginija Baltratienė.

Anot jos, sumažinus pieno supirkimo kainas maždaug 30–40 centų ir mėsos – 2 litais, perdirbėjai bando spręsti tik savo problemas perkeldami naštą augintojams.

„Mes ieškome tų galimybių, kaip padėti visam sektoriui, neišskiriant perdirbėjų. Mes norime nuostolius kompensuoti žemdirbiams“, – tvirtino žemės ūkio ministrė. Ji trečiadienį Vyriausybei siūlė pieno gamintojams už litrą pieno kompensuoti iki 30 centų, o už mėsos kilogramą – iki 1,5 lito iš biudžeto, tačiau ministrų kabinetas tam nepritarė.

Ministrės teigimu, žemės ūkio sektorius visiškai nepardavęs Rusijai skirtos produkcijos galėtų patirti apie 0,5 mlrd. litų nuostolių, o perdirbėjai mažindami kainas visą krūvį ir galimus nuostolius perkelia ant ūkininkų pečių.

Rusija rugpjūčio 6 dieną vieneriems metams uždraudė žemės ūkio ir maisto produktų importą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų Vakarų šalių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi