Verslas

2014.08.20 20:52

Pienininkai ir mėsininkai iš Lietuvos kompensacijų negaus

ELTA 2014.08.20 20:52

Vyriausybė nepritarė daliniam nuostolių dėl Rusijos embargo kompensavimui iš valstybės biudžeto pieno ir mėsos gamintojams.

Vyriausybė nepritarė daliniam nuostolių dėl Rusijos embargo kompensavimui iš valstybės biudžeto pieno ir mėsos gamintojams.

Žemės ūkio ministerija siūlė kompensuoti 30 centų už litrą pieno, ir 1,5 lito už kilogramą superkamos mėsos. Tam būtų prireikę 120 mln. litų.

„Kadangi Europos Komisija pirmiausiai pasiūlė ieškoti vidinių galimybių kiekvienai valstybei teikti finansinę pagalbą, ministrė daugiau dėmesio skyrė daržovių ir vaisių sektoriui, o ne pieno ir mėsos, tai ŽŪM siūlė į planą įtraukti kainų dalinį skirtumo kompensavimą. (...) Vyriausybė tam nepritarė, ir pagrindinis motyvas buvo tas, kad biudžete nėra numatyti pinigai, reikėtų eiti į Seimą tikslinti biudžetą, ir tai didintų deficitą“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Tačiau, pasak ministrės, buvo pritarta siūlymui paankstinti tiesioginių išmokų mokėjimus avansu. 115 mln. litų, kuriuos buvo planuota mokėti kitų metų vasarį–kovą, planuojama išmokėti anksčiau.

„Deficitas nedidinamas, tik reikia šiemet ieškoti papildomų pinigų tam, ką būtume išmokėję vasario–kovo mėnesiais“, – sakė V. Baltraitienė.

Pasak ministrės, taip pat bus stengiamasi išsiderėti finansinę paramą pieno ir mėsos sektoriams ir iš Europos Sąjungos. Ji, V. Baltraitienės teigimu, galėtų būti mokama tiek per perdirbėjus, tiek tiesiogiai gamintojams per Nacionalinę mokėjimų agentūrą.

Ketvirtadienį yra rengiamas premjero Algirdo Butkevičiaus ir žemės ūkio ministrės susitikimas su pieno perdirbimo įmonių vadovais.

Ministras Pirmininkas teigė buvęs priblokštas, kada „pienininkai pradėjo išsiuntinėti raštus pieno gamintojams dėl kainos sumažinimo netgi atgaline data“.

Anot premjero, nepiktnaudžiauti pareigomis yra sąžinės klausimas, tačiau nustačius neleistinus susitarimus, juos jau vertintų Konkurencijos taryba.