Verslas

2015.02.12 21:36

Kaip užsidirbti pinigų iš Blusų turgaus?

Kiekvieną sekmadienį Mokytojų namų kiemelis ūžia it avilys nuo prekeivių bei turgaus lankytojų šurmulio. Tačiau vaizdelis čia visai kitoks nei įprastame turguje. Niekas čia nerėkauja, neparduoda dešrų ar daržovių, nėra čia ir kinietiškų prekių.  

Kiekvieną sekmadienį Mokytojų namų kiemelis ūžia it avilys nuo prekeivių bei turgaus lankytojų šurmulio. Tačiau vaizdelis čia visai kitoks nei įprastame turguje. Niekas čia nerėkauja, neparduoda dešrų ar daržovių, nėra čia ir kinietiškų prekių.

Tačiau čia visada rasite vintažinių, senovinių dirbinių, drabužių, „močiutės“ papuošalų ar retų ir įdomių aksesuarų. Tiesa, jei savo namuose atrasite tokių dalykų, juos taip pat galima atnešti čia.

Uždirbo 600 litų

Blusų turgus Mokytojų namų kiemelyje sekmadieniais veikia nuo 11 val. ryto iki 16 val. po pietų. Pasirodo, per keletą valandų kai kurie prekiautojai čia užsidirba nuo 200 iki 600 litų.

„ Viskas priklauso nuo to, ką žmonės atsineša, nes būna ir žaislų, ir plokštelių, ir knygų ir drabužių, ir tikrai vertingų papuošalų. Vienas prekiautojas yra pasakojęs, kad per vieną savaitgalį uždirbo apie 600 litų, tai pakankamai daug. Aišku,  jeigu tu atneši labai jau ne kokius daiktus, tai niekas ir nenorės įsigyti, bet yra ir tokių, kad ir akiai malonu žiūrėti, ir poreikis atsiranda, tai nėra gaila ir kažkiek sumokėti“, – pasakojo Blusų turgaus organizatorė Doloresa.

Per vieną sekmadienį šiame turguje suguža apie šimtą prekeivių ir daugiau nei trys šimtai susidomėjusių klientų.

Kiekvienas prekeivis kainas nustato pats, todėl čia jų didelė įvairovė. Pavyzdžiui auskarus čia galima nusipirkti ir už litą, tačiau kitas pardavėjas paprašys net visų penkiolikos litų. Dažnai žmonės čia derasi, todėl, anot organizatorių, abi pusės lieka patenkintos: pardavėjas, jog atsikratė nebenaudojamo daikto, pirkėjas, jog įsigijo seniai norimą daiktą pigiau.

Atkeliavo iš Švedijos

Pasak turgaus organizatorės Ramunės, tokie Blusų turgūs ypatingai populiarūs Švedijoje, čia visą savaitgalį gatvėse prekiauja ne kolekcininkai, o paprasti, savo daiktus norintys parduoti žmonės.

„Šis turgus prasidėjo lygiai prieš keturis metus, kai nusprendėme, jog ir pačios neturime jau  kur dėti savo daiktų. Todėl ėmėme juos pardavinėti. Kaip matote, šiandien į turgų pakliūna net ne visi norintys prekiauti. Žmonės ir prieš mėnesį registruojasi, kad tik gautų staliuką ir kabyklą“, – pasakojo mergina.

Tiesa, norint prekiauti Blusų turguje yra mokamas vienetinis dešimties litų mokestis už vietą, bet daugeliui tai vieni niekai, kai iš turgaus po keleto valandų parsineša po daugiau nei šimtą litų.

Eksperimento dalyviai

Ir koks gi Blusų turgus be „Pinigų kartos“ eksperimento dalyvių. Reikia pripažinti, kad merginoms: Ievai ir Kamilei, sekėsi daug geriau. Ar moteriškas žavesys, ar žemos kainos, ar dailios šypsenos, nežinia, tačiau merginos po kelių valandų prekybos namo parsinešė apie šimtą litų.

Rūta ir Tautvydas, deja, užsidirbo per pus mažiau. Tačiau pora vis tiek labai džiaugėsi, jog atsikratė nereikalingų daiktų. Tačiau apie mūsų herojų nuotykius Blusų turguje kviečiame jus skaityti ateinančios dienos straipsnyje.