Verslas

2012.10.08 13:11

Keturi investuotojai Lietuvoje planuoja 113 mln. Lt investicijų

DELFI.lt2012.10.08 13:11

Į Lietuvą investuoti nusprendusios keturios įmonės turėtų į šalį investuoti mažiausiai 113 mln. Lt, praneša Ūkio ministerija.

Į Lietuvą investuoti nusprendusios keturios įmonės turėtų į šalį investuoti mažiausiai 113 mln. Lt, praneša Ūkio ministerija.

Tikimasi, kad naujos tiesioginės užsienio investicijos padės sukurti 400 darbo vietų. Taip pat investuotojai įsipareigojo skirti 6 mln. Lt socialinei gerovei kurti.

Skelbiama, kad investuoti Lietuvoje ir toliau pasirinko Vokietijos bendrovės „Bio-chem Cleantec” (biologinių valymo produktų gamykla Lietuvoje), „Danske Bank“ (finansinių operacijų centras), norvegų elektroninės įrangos gamintojas „Kitron“ (plėsis Kaune) ir „Intersurgical“ (nauja medicinos įrangos gamykla Alytuje).

„Bio-chem Cleantec“ jau turėdama darniųjų investicijų patirtį Vokietijoje, numato steigti atviros prieigos laboratoriją individualiems tyrėjams, prisidėti prie Elektrėnų viešosios infrastruktūros priežiūros bei skatinti moksleivių ir studentų domėjimąsi biologija ir chemija.

„Kitron“ planuoja bendradarbiauti su Kauno technologijos universitetu, atnaujinant studijų programas ir plečiant universiteto technologinę tyrimų bazę„Intersurgical“ Alytuje vykdys darniąsias investicijas ir toliau bendradarbiaus su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Kauno technologijos universitetu, rems Alytaus profesinių centro studijų programas bei skirs stipendijas. Pirmoji „Intersurgical“ gamykla veikia nuo 1994 m. Pabradėje.

www.DELFI.lt