Verslas

2014.08.19 15:44

Prie sąžiningų kainų iniciatyvos ketina jungtis daugiau nei du trečdaliai smulkiųjų verslininkų

LRT.lt 2014.08.19 15:44

68 proc. smulkių ir vidutinių Lietuvos įmonių ketina prisijungti prie Geros verslo praktikos įvedant eurą memorandumo ir dalyvauti sąžiningų kainų perskaičiavimo iniciatyvoje.

68 proc. smulkių ir vidutinių Lietuvos įmonių ketina prisijungti prie Geros verslo praktikos įvedant eurą memorandumo ir dalyvauti sąžiningų kainų perskaičiavimo iniciatyvoje.

Tokius ketinimus verslininkai išreiškė smulkių ir vidutinių įmonių tyrimo metu, kurį liepos–rugpjūčio mėn. Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) užsakymu atliko bendrovė „Spinter tyrimai“.

„Strateginiai kredito unijų verslo partneriai – smulkūs ir vidutiniai verslininkai – pozityviai vertina euro įvedimą Lietuvoje. Tai parodė ir jų ketinimai dalyvauti Ūkio ministerijos inicijuotoje sąžiningų kainų perskaičiavimo bei skelbimo iniciatyvoje. Šią iniciatyvą ypač palaiko smulkieji prekybininkai“, – sakė įmonių apklausą inicijavusios Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) vyr. ekonomistas, prof. Vaidievutis Geralavičius.

Tyrimo duomenimis, 77 proc. smulkių ir vidutinių prekybos įmonių ketina pasirašyti Geros verslo praktikos memorandumą. Tokius planus išreiškė 69 proc. gamybos sektoriaus įmonių, 67 proc. fizines paslaugas ir 57 proc. intelektualines paslaugas teikiančių ūkio subjektų, teigiama Lietuvos centrinės kredito unijos pranešime spaudai.

Vos 22 proc. iš apklaustų daugiau nei 500 Lietuvos smulkių ir vidutinių įmonių pareiškė neprisijungsiančios prie sąžiningų kainų perskaičiavimo ir skelbimo kampanijos. Dar 6 proc. įmonių neturėjo informacijos apie šią iniciatyvą, o 4 proc. nebuvo tvirtai apsisprendusios dėl dalyvavimo joje.

LCKU atliktas įmonių tyrimas taip pat parodė, kad sąžiningų kainų skelbimo iniciatyvą labiausiai palaiko Kauno (83 proc.) ir Utenos (80 proc.) apskrityse verslą plėtojantys smulkieji bei vidutiniai verslininkai.

Verslo subjektai, prisijungę prie Geros verslo memorandumo, savanoriškai įsipareigoja užtikrinti sąžiningą kainų perskaičiavimą į eurus ir nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu didinti prekių ir paslaugų kainas. Prisijungusios prie šios iniciatyvos įmonės įgyja teisę naudotis logotipu „Perskaičiuota sąžiningai“ ir juo pažymėti prekybos ir paslaugų teikimo vietas, naudoti jį rinkodaros tikslais ir informuojant vartotoją. Prisijungti prie memorandumo bus galima iki euro įvedimo dienos – t.y. iki 2015 m. sausio 1 dienos.

Iki 250 darbuotojų turinčių smulkių ir vidutinių įmonių apklausą Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) užsakymu 2014 m. liepos 21 d. – rugpjūčio 8 d. atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.