Verslas

2012.10.08 15:46

Siūlo savivaldybėms savarankiškai teikti paramą gyventojams

ELTA2012.10.08 15:46

Vyriausybė nutarė jau dabar siūlyti savivaldybėms savarankiškai teikti paramą gyventojams. Tokiu būdu ši funkcija nebebūtų laikoma valstybine.

Vyriausybė nutarė jau dabar siūlyti savivaldybėms savarankiškai teikti paramą gyventojams. Tokiu būdu ši funkcija nebebūtų laikoma valstybine. 

„Vyriausybė nutarė ir pritarė, kad verta jau dabar siūlyti savivaldybėms vykdyti greitesnę piniginės paramos organizavimo pertvarką. Po šios dienos Vyriausybės pasitarimo galiu drąsiai sakyti, kad siūlysime savivaldybėms kaip savarankišką funkciją socialinių pašalpų skirstymo dalį perimti jau nuo ateinančių metų, o kompensacijas už šildymą, karštą ir geriamą vandenį palikti kaip valstybės deleguotą savivaldybėms funkciją, finansuojamą iš valstybės biudžeto“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Jo teigimu, socialinės piniginės paramos sistemos pertvarkos tikslas nėra sutaupyti socialinei apsaugai skirtas lėšas.

„Naujasis įstatymas leido įgyvendinti daugiau socialinio teisingumo, nes tikslas nėra sutaupyti socialinei apsaugai skirtas lėšas. Tikslas – socialinis teisingumas ir taikliau, tikslingiau nukreipiama socialinė parama“, – pažymėjo ministras.

ELTA primena, jog, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, socialinės piniginės paramos sistemos pertvarka, prasidėjusi šių metų pradžioje, yra viena sėkmingiausių vykdomų reformų. Šių naujovių efektas bandomosiose Šilalės, Akmenės, Raseinių, Radviliškio ir Panevėžio rajonų savivaldybėse pranoko lūkesčius – žymiai sumažėjo socialinės paramos gavėjų skaičius, išlaidos socialinei paramai, žmonės vis rečiau toleruoja tuos, kurie nepagrįstai naudojasi jiems nepriklausančia valstybės parama.

Šiose savivaldybėse paramos teikimas perduotas kaip savarankiška funkcija, likusiose ji tebėra valstybės funkcija.

Šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, socialinės pašalpos gavėjų skaičius sumažėjo keturiose iš penkių savivaldybių (Akmenės, Panevėžio, Raseinių, Šilalės rajonuose), o išlaidos socialinei pašalpai mokėti visose penkiose eksperimentinėse savivaldybėse. Tuo tarpu socialinės pašalpos gavėjų skaičius sumažėjo 10,7 proc. (nuo 19,6 iki 17,5 tūkst. asmenų), o išlaidos socialinei pašalpai mokėti sumažėjo 15,5 proc. (nuo 25,9 iki 21,9 mln. litų).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt