Verslas

2012.10.08 11:46

Dėl elektros transformatoriaus gedimo nugaišo apie 20 tūkst. broilerių

LRT.lt2012.10.08 11:46

Praėjusį šeštadienį Pasvalio rajono žemės ūkio kooperatyvo „Mikoliškio paukštynas“ paukštidėse nugaišo apie 20 tūkst. viščiukų broilerių, teigiama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime.

Praėjusį šeštadienį Pasvalio rajono žemės ūkio kooperatyvo „Mikoliškio paukštynas“ paukštidėse nugaišo apie 20 tūkst. viščiukų broilerių, teigiama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime.

Pasvalio maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų duomenimis, paukščiai nukentėjo dėl elektros transformatoriaus gedimo išsijungus ventiliacijos sistemai.

Žemės ūkio kooperatyve „Mikoliškio paukštynas“ (Mikoliškio k., Pušaloto sen., Pasvalio r. sav.) iš viso buvo auginama 140 tūkst. broilerių ir dar 37 tūkst. vištų dedeklių. Šį šeštadienį, apie 23 val. vakaro, sugedus transformatoriui, nutrūko elektros tiekimas į šešias iš septynių paukštidžių ir išsijungė ventiliacijos sistemos.
Nors paukštyno darbuotojai elektros gedimą pašalino per 3 valandas, tačiau per tą laiką dėl nepakankamos ventiliacijos paukštidėse nugaišo apie  20 tūkst. broilerių. Kitose paukštidėse laikytos vištos dedeklės nenukentėjo.

Į įvykio vietą atskubėję Pasvalio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai paėmė paukščių kraujo ir patologinės medžiagos mėginius paukščių gripui ir Niukaslio ligai nustatyti.  Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atlikus mėginių tyrimus, pavojingų užkrečiamųjų ligų  nenustatyta ir patvirtinta, kad paukščiai žuvo dėl didelės anglies dvideginio (CO2 dujų) ir amoniako koncentracijos.

Šiuo metu visų kritusių paukščių gaišenos yra išvežtos į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ sunaikinimui. Žemės ūkio kooperatyvo specialistai tikslina patirtus nuostolius, nes paukštidėse laikomi paukščiai nebuvo apdrausti.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina ūkinių gyvūnų laikytojus, pasirūpinti atsarginėmis elektros tiekimo sistemomis gyvūnų laikymo patalpose, kurios užtikrintų nepertraukiamą oro apykaitą ir patalpų ventiliavimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.