Verslas

2014.08.18 19:53

Rusijos sankcijos: kad išgyventų, čiukčiai imasi laiko patikrintų sprendimų

DELFI.lt2014.08.18 19:53

Rusijai pritaikius sankcijas iš Amerikos ir Europos importuotoms prekėms, Čiukčių autonominėje apygardoje buvo įsteigtas operatyvinis štabas, kuriam patikėta užduotis stebėti kainas maisto produktų rinkoje, skelbia newsru.com.

Rusijai pritaikius sankcijas iš Amerikos ir Europos importuotoms prekėms, Čiukčių autonominėje apygardoje buvo įsteigtas operatyvinis štabas, kuriam patikėta užduotis stebėti kainas maisto produktų rinkoje, skelbia newsru.com.

Maža to, siūlomi sprendimai, kaip susitvarkyti su maisto deficitu, yra susiję su tradiciniu šios šiaurės tautos gyvenimo būdu – elnių medžiokle ir žuvininkyste.

Kaip skelbia regiono valdžios atstovai, štabas privalo „Čiukčių autonominėje apygardoje išlaikyti prekių rinkos balansą ir užkirsti kelią maisto produktų kainų augimui“.

„Dėl Rusijos Vakarams pritaikytų ekonominių sankcijų mes į regioną nebeįvežame iš Amerikos atkeliavusių daržovių, vaisių ir mėsos gaminių. Susiklosčiusi situacija gali sutrikdyti dalies maisto produktų kainų balansą“, – teigia Čiukčių autonominės apygardos gubernatorius Romanas Kopinas.

Skelbiama, kad maisto produktų kainos regione stebimos kiekvieną dieną. Kol kas, kaip teigia valdžios atstovai, maisto produktai nebrangsta, į regioną jie atkeliauja be trukdžių.

Skelbiama, kad 2014 metais į regiono gyvenvietes jau pristatyta daugiau nei 60 proc. planuoto maisto produktų kiekio. Produktai, atsidūrę ekonominių sankcijų sąraše, „bus pakeisti kitais kokybe jiems nenusileidžiančiais produktais“, – skelbiama vietos valdžios svetainėje internete.

Anksčiau valstybinė bendrovė „Čukotopttorg“, maisto produktais aprūpinanti regioną, iš Amerikos vežė bulves, obuolius ir vištų šlauneles. Valdžia norėtų šiuos produktus pakeisti vietiniais.

Valdžia pritarė iniciatyvai regione organizuoti laukinių šiaurės elnių medžioklę, kurių mėsa bus tiekiama mokykloms, ligoninėms, mėsos perdirbimo bendrovėms, iš kurių pasieks ir parduotuves.

Regiono valdžia taip pat ketina iš vietos gyventojų supirkinėti sužvejotą žuvį. Kaip paaiškino žemės ūkio politikos departamento vadovas Leonidas Nikolajevas, Čiukčių autonominės apygardos gyventojai neturi galimybių vystysi žuvininkystės komplekso, nes paprasčiausiai nebūtų kur parduoti sugautos žuvies.

„Vidiniams poreikiams reikia mažiau nei pusės šios produkcijos, kurią jie galėtų gauti žvejybos sezono metu“, – teigia L. Nikolajevas.

Bendrovė „Čiukotskaja torgovaja kompanija“ jau aprūpino Anadyrio įlankos pakrantę šaldymo kameromis, kuriose bus galima šaldyti ir laikyti žuvį, kurią sužvejos vietos bendruomenės.

www.DELFI.lt
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt