Verslas

2014.08.18 19:24

ES padės nukentėjusiems nuo Rusijos embargo

BNS2014.08.18 19:24

Europos Komisija pirmadienį paskelbė apie virtinę išimtinių priemonių, skirtų padėti augintojams, kuriems smogė Rusijos įvestas vaisių ir daržovių importo draudimas.

Europos Komisija pirmadienį paskelbė apie virtinę išimtinių priemonių, skirtų padėti augintojams, kuriems smogė Rusijos įvestas vaisių ir daržovių importo draudimas.

Komisija nurodė, kad šios priemonės bus taikomos tiems žemdirbiams, kurių auginamų kultūrų derlius dabar nuimamas ir kurie turi mažai galimybių laiku rasti alternatyvių rinkų vietoje nutrūkusio eksporto į Rusiją.

Europos Sąjungos (ES) aukščiausia vykdomosios valdžios institucija savo pareiškime nurodė, kad priemonės, kurioms bendrai bus skirta 125 mln. eurų, bus taikomos šiems produktams: pomidorams, morkoms baltagūžiams kopūstams, paprikoms, žiediniams kopūstams, agurkams, taip pat grybams, obuoliams, kriaušėms, uogoms, vynuogėms ir kiviams.

„Visi išvardytus produktus auginantys ūkininkai, tiek priklausantys, tiek nepriklausantys augintojų organizacijoms, galės pasinaudoti tomis rinkos palaikymo priemonėmis savo nuožiūra“, – sakoma žemės ūkio komisaro Daciano Cioloso pranešime.

Rusijos embargas, paskelbtas anksčiau šį mėnesį, tapo atsaku į JAV ir Europos sankcijas Maskvai dėl jos numanomo vaidmens kurstant separatistų smurtą Rytų Ukrainoje.

Vienerius metus turintis galioti importo draudimas taikomas mėsai, vaisiams, daržovėms, žuviai ir pieno produktams iš Europos Sąjungos, JAV, Australijos, Kanados ir Norvegijos.

Europos Komisijos pagalbos priemonės, kurios įsigalioja nuo pirmadienį ir bus taikomos iki lapkričio, daugiausiai susijusios su pastangomis pašalinti produktų perteklių iš ES rinkos ir padidinti kainas, kurios nusmuko, ūkininkams netekus galimybės eksportuoti į Rusiją.

Europos Komisija nurodė, kad toliau stebės padėtį rinkose ir „nedels palaikyti tolesnių sektorių, smarkiai priklausomų nuo eksporto į Rusiją, arba adaptuos jau paskelbtas priemones, iškilus būtinybei“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.