Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:38

S. Freakley neigia, kad Seimo komisijai nepateikė prašomos informacijos apie banko „Snoras“ balansą

ELTA 2015.02.12 21:38

„Snoro“ laikinasis administratorius Simon Freakley neigia, kad Seimo laikinajai komisijai, tiriančiai komercinių bankų priežiūros efektyvumą ir situaciją likviduojamoje akcinėje bendrovėje „Snoras“, nepateikė prašomos informacijos apie banko „Snoras“ balanso, buvusio paskutinę jo administravimo dieną, t. y. 2011 m. gruodžio 7 d., patikslinimus.

„Snoro“ laikinasis administratorius Simon Freakley neigia, kad Seimo laikinajai komisijai, tiriančiai komercinių bankų priežiūros efektyvumą ir situaciją likviduojamoje akcinėje bendrovėje „Snoras“, nepateikė prašomos informacijos apie banko „Snoras“ balanso, buvusio paskutinę jo administravimo dieną, t. y. 2011 m. gruodžio 7 d., patikslinimus.

Atvirame S. Freakley laiške Seimo laikinajai tyrimo komisijai ir jos pirmininkui Valentinui Mazuroniui S. Freakley teigia gavęs V. Mazuronio kvietimą ir 2012 m. kovo 14 d. dalyvavęs susitikime su jo vadovaujama komisija. Laikinasis „Snoro“ administratorius sako buvęs nuviltas spaudoje perskaitęs pastabas apie save, kuriose teigiama, jog nėra pateikęs komisijai jos prašomos informacijos apie banko Snoras balanso, buvusio paskutinę jo administravimo dieną, patikslinimus.

„Susitikimo su komisija metu manęs buvo paprašyta pateikti detalią informaciją apie banko „Snoras“ balanso patikslinimus. Atsižvelgiant į patikslinimų sudėtingumą buvo susitarta, jog minėtoji informacija bus pateikta raštu po susitikimo“, – sako S. Freakley.

Jis aiškina, kad informacijos apie balanso patikslinimus parengimas užtruko, kadangi duomenis reikėjo susisteminti ir visus parengtus dokumentus, kurių apimtis kartu su atsakymu ir dviem jo priedais, t. y. lentelėmis, kuriose pateikiami finansiniai duomenys, yra 14 lapų, reikėjo išversti į lietuvių kalbą.

Pasak S. Freakley, raštas bei jo priedai buvo parengti ir pasirašyti 2012 m. balandžio 13 d., o 2012 m. balandžio 16 d. nuvežti ir pateikti Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos komunikacijos departamento priėmimo skyriaus raštinės poskyriui. S. Freakley teigia turįs minėtojo dokumento kopiją, ant kurios – Seimo kanceliarijos komunikacijos departamento priėmimo skyriaus raštinės poskyrio antspaudas su žyma „gautas įslaptintas dokumentas“ bei dokumento gavimo data – 2012 m. balandžio 16 d.

 Anot S. Freakley, minėtame rašte paaiškinama, jog esminiai patikslinimai balanse apima du pagrindinius aspektus: nurodoma turto, kuris priklauso arba turi priklausyti bankui, tačiau yra pažeistos nuosavybės teisės į jį arba prarasta valdymo teisė, apimtis, ir pateikiami patikslinimai balanse, kurie buvo atlikti atsižvelgus į turto vertės pablogėjimą.

 „Nepaisant to, kas nurodyta anksčiau, man buvo pranešta, jog minėtame rašte pateiktos informacijos komisija negavo. Atitinkamai 2012 m. balandžio 13 d. rašto ir jo priedų kopijos bei lydraštis, kuriame nurodoma, jog minėta informacija teikiama pakartotinai, 2012 m. gegužės 4 d. buvo nuvežti ir pateikti Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos komunikacijos departamento priėmimo skyriaus raštinės poskyriui. Minėto lydraščio, ant kurio yra Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos komunikacijos departamento priėmimo skyriaus raštinės poskyrio antspaudas su žyma „gautas įslaptintas dokumentas“ bei dokumento gavimo data, t. y. 2012 m. gegužės 4 d., turime“, – aiškina „Snoro“ laikinasis administratorius ir pabrėžia, kad, atsižvelgiant į visas aplinkybes, nurodytas anksčiau, jam labai keista spaudoje išvysti pastabas apie save, kuriose teigiama, jog jis nėra pateikęs prašomos informacijos.

 S. Freakley pamini, kad nei jo paties, nei jo kolegų komisija neinformavo, jog informacija jos nepasiekė, ir teigia galįs pateikti trečią rašto kopiją.

Tuo tarpu penktadienio popietę V. Mazuronis išplatino pranešimą, kuriame teigia prašąs S. Freakley išslaptinti komisijai jo atsiųstus dokumentus.

„Banko „Snoras“ klausimus nagrinėjusios Seimo laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas Valentinas Mazuronis, reaguodamas į buvusio laikinojo banko „Snoras“ administratoriaus Simono Freakley pareiškimus dėl informacijos pateikimo, viešai kreipiasi į S. Freakley ir prašo išslaptinti komisijai pateiktą buvusio laikinojo banko „Snoras“ administratoriaus S. Freakley ataskaitą ir kitus dokumentus dėl banko „Snoras“ turto, kad visi galėtų susipažinti ir įvertinti, ar yra pateikta pakankamai dokumentų ir duomenų, pagrindžiančių ataskaitoje nurodytą galimą AB banko „Snoras“ turto sumažėjimą“, – teigia V. Mazuronis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi