Verslas

2015.09.08 13:45

Rusijoje pildosi liūdnos prognozės

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Liūdnos prognozės Rusijai jau pildosi – pranešama apie kainų augimą po to, kai iš Vakarų Europos ir JAV buvo uždrausta įvežti maisto produktus ir žaliavas.

Liūdnos prognozės Rusijai jau pildosi – pranešama apie kainų augimą po to, kai iš Vakarų Europos ir JAV buvo uždrausta įvežti maisto produktus ir žaliavas.

Mažmeninės prekybos tinklai informavo šalies valdžios institucijas, kad tiekėjai pradėjo branginti tiekiamą produkciją.

Kaip rašo leidinys „Kommersant“, 20 proc. krevečių ir raudonos žuvies kainų augimą patvirtino vienas didžiausių prekybininkų „X5 Retail Group“, valdanti tris prekybos tinklus.

Žemės ūkio ministras Nikolajus Fiodoravas perspėjo, kad kainų augimu gali susidomėti Federalinė antimonopolinė tarnyba ir teisėsaugos institucijos.

Anot „Х5 Retail Group“, apie kainų kilimą pranešė dar du žuvies ir jūros gėrybių tiekėjai, taip pat vienas vaisių ir daržovių tiekėjas.

Bendrovė „Si Prod“, tiekianti krevetes skelbia, kad nuo rugpjūčio 11 d. dėl išaugusių sąnaudų transportavimui ir saugojimui, taip pat dėl tiekėjų reikalavimo taikyti išankstinį atsiskaitymą, kelia kainas 20-36 proc., priklausomai nuo produkto.

Kiti prekybininkai leidiniui teigė, kad negavo pranešimo apie tiekiamos produkcijos kainų pokyčius.

Apie kainų augimą žuvies produkcijai anksčiau pranešė bendrovė „Russkoe more“, tačiau kilus triukšmui, paneigė pranešimus. Nepaisant to, pradėtas tyrimas kainų pokyčio pagrįstumo.

Kai Rusijoje šoktelės kainos, iš karto po Vladimiro Putino dekreto prognozavo kai kurie ekspertai.

Rusija praėjusią savaitę 1 metams apribojo mėsos, vaisių ir daržovių, pieno ir jo produktų importą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų šalių, palaikančių sankcijas Rusijai.

www.DELFI.lt
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt