Verslas

2014.08.13 11:06

Personalo atrankos specialistai: Rusijos sankcijos jau veikia Lietuvos darbo rinką

ELTA2014.08.13 11:06

Rusijos sankcijos vienareikšmiai turės įtakos Lietuvos darbo rinkai – teigia personalo atrankos specialistai. Didžiausias sujudimas jau dabar pastebimas tarp įmonių, kurios tiesiogiai dirba su šios valstybės rinka – vežėjų, maisto pramonės bendrovių.

Rusijos sankcijos vienareikšmiai turės įtakos Lietuvos darbo rinkai – teigia personalo atrankos specialistai. Didžiausias sujudimas jau dabar pastebimas tarp įmonių, kurios tiesiogiai dirba su šios valstybės rinka – vežėjų, maisto pramonės bendrovių.

Prognozuojama, kad artimiausiu metu aktyviausia kaita turėtų vykti tarp tokių specialistų kaip ekspeditoriai, eksporto vadybininkai.

„Jautriausiai padėtis su Rusija paveiks tas įmones, kurios turi daug darbuotojų, tiesiogiai bendravusių su šios valstybės atstovais. Labiausiai pasikeitusią situaciją turėtų pajusti specialistai, kurie neturi darbo su kitų šalių rinkomis patirties ir jų kompetencijos, kalbos žinios kol kas neleistų realizuoti savęs bendradarbiaujant su partneriais kitose valstybėse“, – sako tiesioginės darbuotojų paieškos įmonės „MasterClass Lietuva" vadovė Laura Duksaitė-Iškauskienė.

Kita vertus, personalo specialistė teigia, kad dalis Lietuvos darbo rinkos dalyvių dėl susiklosčiusios situacijos išloš. Tokia padėtis teigiamų pokyčių turėtų atnešti jauniems specialistams, dirbantiems su eksportu ir gebantiems laisvai kalbėti anglų, vokiečių, prancūzų ar ispanų kalbomis. Tikėtina, kad įmonės, siekdamos išlaikyti stabilią veiklą, vietoj išėjusių su Rusijos rinka dirbusiųjų samdys tuos, kurie gali darbuotis eksporto srityje su kitomis nei Rytų rinkomis.

„O darbuotojai, kurie dėl Rusijos sankcijų galimai gali netekti einamų pareigų, labiausiai tikėtina, kad ieškosis darbo, susijusio su kitomis Rytų šalimis, tarkime, Kazachstanu. Gali būti, kad dalis jų tiesiog apsiribos Lietuvos rinka ir dirbs joje. Mokantys kitų nei rusų ir lietuvių kalbų, tarkime, anglų savo galimybes galės išbandyti bendradarbiaudami ir su kitais užsienio partneriais“, – teigia L. Duksaitė-Iškauskienė.

Anot tiesioginės darbuotojų atrankos specialistės, susidariusi situacija taip pat gera žinia tiems vežėjams, kurie niekuomet nedirbo su Rusijos rinka. „Šiuo atveju turėtų išlošti įmonės, kurios savo krovinius nukreipia į Vakarų rinkas – dabartinė situacija į darbo rinką pastūmės daugiau laisvų vairuotojų. Tie, kurie neteks darbo dėl Rusijos sankcijų, ilgainiui pereis dirbti pas juos“, – sako L. Duksaitė-Iškauskienė,

Šių metų pradžios duomenimis, Lietuvoje veikia 1 057 sausumos transportu ir transportavimu vamzdynais užsiimančios įmonės ir 72 sandėliavimu ir transportui būdingomis paslaugomis užsiimančios įmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.