Verslas

2015.09.08 13:45

Nyderlandai skaičiuoja milijardinius Rusijos sankcijų nuostolius

ELTA, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Nyderlandų patiriami nuostoliai dėl Rusijos nustatytų maisto produktų importo apimčių ribojimų gali siekti 1,5 mlrd. eurų (5,2 mlrd. Lt)

Nyderlandų patiriami nuostoliai dėl Rusijos nustatytų maisto produktų importo apimčių ribojimų gali siekti 1,5 mlrd. eurų (5,2 mlrd. Lt)

Tokią informaciją antradienį pateikė Nyderlandų pramonininkų ir darbdavių konfederacijos VNO–NCW vadovas Hansas de Boeras. Apie tai praneša AFP.

Kiek anksčiau ekspertai galimus nuostolius vertino maždaug 500 mln. eurų (1,73 mlrd. Lt), tačiau, H. de Boero teigimu, toks požiūris yra per daug optimistiškas. „Tokie skaičiavimai neapima Olandijos tarpininkų, savo veiklą vykdančių iš Rytų Europos valstybių“, – kalbėjo konfederacijos vadovas, duodamas interviu televizijos kanalui NOS.

Rugpjūčio 11 d. šalies Ūkio ministerijoje įvyko uždaras pasitarimas, kurio metu buvo analizuojama susidariusi situacija maisto pramonėje. Susitikimo metu, anot H. de Boero, VNO–NCW kreipėsi į Ūkio ministerijos valstybės sekretorę Sharon Dijksmą, kuruojančią žemės ūkio reikalus, ir paprašė įsikišti valdžią.

„Vyriausybė turi skatinti žemdirbius ir gamintojus auginti mažiau daržovių ir vaisių bei taip išvengti pertekliaus rinkoje ir kainų kritimo, – sakė H. de Boeras. – Už tai (žemdirbiams) priklauso kompensacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.