Verslas

2014.08.12 14:39

„Valio“ biure Rusijoje – kratos

DELFI.lt 2014.08.12 14:39

Sankt Peterburge (Rusija) esančiame Suomijos pieno perdirbimo bendrovės „Valio“ biure vyksta kratos, skelbia vietos žiniasklaida.

Sankt Peterburge (Rusija) esančiame Suomijos pieno perdirbimo bendrovės „Valio“ biure vyksta kratos, skelbia vietos žiniasklaida.

Nurodoma, kad antradienį ryte į Primorės prospekte esantį biurą atvyko tyrėjai ir operatyviniai darbuotojai.

Naujienų agentūros „Interfaks“ šaltiniai nurodo, kad kratos vyksta dėl iškeltos baudžiamosios bylos. Bendrovės vadovybė įtariama finansinėmis machinacijomis už 45 mln. Rusijos rublių (3,2 mln. Lt).

Primename, kad praėjusią savaitę generalinis įmonės direktorius Pekka Laaksonenas pranešė, kad „Valio“ sustabdė importui į Rusiją skirtų produktų gamybą. Tačiau jis paneigė Suomijos naujienų tarnybos „Yle“ informaciją, esą „Valio“ nutraukia ir savo gamybą Rusijoje.

„Kalbame apie Rusijai skirtų prekių gamybos sustabdymą fabrikuose, kurie yra Suomijoje“, – tvirtino „Valio“ vadovas. Jo teigimu, „Valio“ gamyba Rusijos teritorijoje vyks toliau. „Valio“ teks ieškoti naujų savo produkcijos realizavimo rinkų, tačiau kol kas tai yra tik planai ir komercinė paslaptis, pažymėjo P. Laaksonenas.

90 proc. Rusijai skirtų produktų „Valio“ gamino Suomijoje, tačiau koncernas turi savo padalinių ir Rusijoje (logistikos centrą ir sūrių gamybos liniją Maskvos srityje, taip pat nuomojamą rūgščių pieno produktų gamybos liniją Leningrado srityje). Žaliavos šiems produktams iki šiol būdavo gaunamos iš Suomijos bei Estijos.

Rugpjūčio 6 dienos vakarą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką, kuriuo vieniems metams uždraudė arba apribojo maisto produktų importą iš valstybių, prisijungusių prie sankcijų Rusijai, jos piliečiams ar įmonėms.