Verslas

2014.08.11 19:21

Ignalinos raj. rastam šernui nustatytas kiaulių maras

LRT.lt 2014.08.11 19:21

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Ignalinos rajone Vidiškių seniūnijoje rastam nugaišusiam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (toliau – AKM).

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Ignalinos rajone Vidiškių seniūnijoje rastam nugaišusiam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM).

Pranešime spaudai rašoma, kad šerno gaišena praėjusį savaitgalį surasta 10 km apsaugos zonoje, nustatytoje apie UAB „Idavang“ Rupinskų padalinio kiaulių ūkį, kuriame liepos 24 d. nustatytas AKM židinys. Mėginius ištyrę Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai patvirtino, kad šernas buvo užsikrėtęs AKM virusu.

Ignalinos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai šerno gaišeną saugiai utilizavo ir atliko teritorijos dezinfekciją. Kadangi naujas AKM atvejis užfiksuotas jau anksčiau nustatytoje ligos židinio apsaugos zonoje, tad papildomų ribojimo ir stebėsenos priemonių šiame regione įvesti kol kas neketinama. Apie atvejį informuota Europos Komisija, Europos Sąjungos šalių narių ir kaimyninių valstybių veterinarijos tarnybos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena medžiotojams, kad radus nugaišusį laukinį gyvūną privaloma nedelsiant pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Rastas gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nebus paimti mėginiai užkrečiamųjų ligų tyrimams. Medžiotojai ir kiaulių laikytojai, pastebėję padidėjusį gyvūnų gaišimą ar radus nugaišusį gyvūną, raginami visuomet elgtis taip, kaip nustačius gyvūnų užkrečiamąją ligą ir imtis visų būtinų priemonių, kad liga nebūtų išplatinta.