Verslas

2014.08.11 16:35

Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos pienininkai paprašė „Maximos“ pagalbos

BNS2014.08.11 16:35

Rusijai paskelbus vienerių metų embargą daugumai europietiškų maisto produktų, vienam didžiausių Lietuvos mažmeninės prekybos tinklų „Maxima“ daugiau pieno produkcijos tiekti siūlo tiek vietos, tiek Latvijos ir Lenkijos gamintojai.

Rusijai paskelbus vienerių metų embargą daugumai europietiškų maisto produktų, vienam didžiausių Lietuvos mažmeninės prekybos tinklų „Maxima“ daugiau pieno produkcijos tiekti siūlo tiek vietos, tiek Latvijos ir Lenkijos gamintojai.

„Sulaukėme keleto didžiųjų Lietuvos pieno tiekėjų užklausų dėl galimybės realizuoti pieno produktų perteklių mūsų prekybos tinkle. Į mus jau kreipėsi „Pieno žvaigždės“, Vilkyškių pieninė bei keletą pozicijų pasiūlė ir „Rokiškio pienas“. Gamintojai peržiūrėjo žaliavų bei pačių produktų kiekius ir nusprendė ją realizuoti, tiekiant daugiau produkcijos į prekybos tinklus“, – BNS sakė „Maxima LT“ komunikacijos vadybininkė Milda Januškevičienė.

Ji patvirtino, kad tinklas gavo keletą pasiūlymų ir iš Europos Sąjungos gamintojų – Latvijos gamintojų ir Lenkijos bendrovės „Turek“, su jais šiuo metu yra aptariamos sąlygos.

„Latvijos gamintojai taip pat stengiasi kuo greičiau realizuoti perteklines žaliavas ir siūlo papildomus kiekius sūrio“, – BNS sakė „Maxima LT“ atstovė.

M. Januškevičienės teigimu, kol kas tai yra pirmosios užklausos.

„Tikimasi jų gauti ir daugiau, nes šiuo metu didžioji dalis gamintojų skaičiuoja, kokius žaliavų ir produktų kiekius turi ir kaip juos reikia tinkamai išskirstyti, tad ateityje gali užklausų būti ir daugiau, o mes savo ruožtu stengsimės pagelbėti tiek Lietuvos tiek ir kaimyninių šalių gamintojams realizuoti perteklinius pieno produktus. Jie mūsų prekybos tinklą, suderinus kiekius, turėtų pasiekti šios savaitės pabaigoje“, – BNS sakė „Maximos LT“ atstovė.

Rusija rugpjūčio 7 dieną paskelbė visišką embargą daugumai maisto produktų, importuojamų iš Europos Sąjungos (ES), JAV bei kitų Vakarų šalių, reaguodama į jų sankcijas dėl Maskvos politikos Ukrainos atžvilgiu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.