Verslas

2015.09.08 13:45

Neįleidžiant importinio maisto: reakcijos Rusijos regionuose

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Iš kai kurių Rusijos regionų pranešama, kad jokių ypatingų nuostolių abipusės sankcijos neatneš. Tačiau prastos prognozės pasiekia iš Kaliningrado srities, kurioje prognozuojamas maisto kainų šuolis.

Iš kai kurių Rusijos regionų pranešama, kad jokių ypatingų nuostolių abipusės sankcijos neatneš. Tačiau prastos prognozės pasiekia iš Kaliningrado srities, kurioje prognozuojamas maisto kainų šuolis.

Čeliabinsko regiono vadovas Borisas Dubrovskis pareiškė, kad Pietų Uralas gali ne tik pats prasimaitinti, bet ir pamaitinti kaimyninių teritorijų gyventojus, remdamasi „Delovoj kvartal“ praneša newsru.com. Jo teigimu, žemės ūkio prekių gamintojams atsirado reali galimybė užimti atsilaisvinusią nišą.

„Esu įsitikinęs, kad Rusija turi maitinti save ir visą pasaulį, kaip tai buvo visada, tačiau tikrai ne atvirkščiai“, – pareiškė B. Dubrovskis.

Užpoliarės Ekonomikos plėtros ministerija mano, kad sankcijos kainoms regione įtakos neturės.

Murmansko srityje įvestų specialių ekonominių priemonių sukelto kainų augimo nelaukiama. SeverPost.ru pranešė, kad visuose srities municipaliniuose padaliniuose organizuotas situacijos vartojimo rinkoje stebėjimas.

Baškirijoje nuspręsta organizuoti kasdieninį maisto produktų kainų stebėjimą, kad būtų operatyviai reaguojama į nesąžiningą kainų kėlimą. Šiuos klausimus sprendžiančiam štabui vadovaus respublikos vicepremjeras Ernstas Isajevas. Baškirijos vadovas Rustemas Chamitovas pažymėjo, kad dėl Rusijos atsakomųjų sankcijų parduotuvių lentynos neturi ištuštėti, perduoda Ufa1.ru.

Regiono valdžia pasikliauna vietos gamintojais. Štai Vologdos srityje siekiant apsaugoti regiono gamintojus buvo nuspręsta bausti prekybininkus – nuo rugsėjo 1 dienos federaliniams prekybos tinklams, nenorintiems į savo asortimentą įtraukti Vologdos produkcijos, bus taikomos ekonominio pobūdžio priemonės.  

Srities teritorijoje gaminamos prekės mažmeninės prekybos tinkluose bus žymimos žaliomis etiketėmis, perduoda oficialus Vologdos srities vyriausybės tinklalapis.

Kaliningradui – liūdna prognozė

O štai Kaliningrado srityje visi baiminasi, kad atsakomosios sankcijos gali atsiliepti regiono aprūpinimui maisto produktais. Rusija dėl įvestų sankcijų ruošia vidaus produktų tiekimo į Kaliningradą planą, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Iki rugsėjo 1 dienos Kaliningrado srities vyriausybė pakoreguos programas, kuriomis siekiama užtikrinti maisto prekių tiekimą šiam regionui, perduoda televizijos kanalas „Dožd“.

Žurnalistų apklausti ekspertai mano, kad dėl sankcijų kainos Rusijos anklave išaugs beveik du kartus. Anksčiau buvo pranešta, kad Kaliningrado srityje gali būti atšauktas draudimas importuoti maisto produktus iš Europos Sąjungos ir JAV.

Rusijos žemės ūkio ministras Nikolajus Fiodorovas pažadėjo maisto produktų importo į Kaliningradą klausimą peržiūrėti atskirai. Galiausiai buvo nuspręsta plėtoti savo pačių gamybą.

Duodamas interviu televizijos kanalui „Dožd“, srities Dūmos deputatas Vytautas Lopata pažymėjo, kad uždraudus įvežti kai kuriuos produktus iš JAV, ES ir kitų šalių Kaliningrado sritis iš tikrųjų nukentės labiausiai iš visų Rusijos regionų – teks pakeisti beveik 80 procentų visos produkcijos.
Deputatas įspėjo, kad regione dėl sankcijų stipriai išaugs nedarbas, nes visas smulkus ir vidutinis verslas susijęs su produkcija iš Europos Sąjungos.

Reaguojant į draudimą pačioje srityje sukurta operatyvinė darbo grupė. Pasak ekspertų, artimiausius du mėnesius srities gyventojai pokyčių nepastebės, tačiau nuo spalio parduotuvių lentynos pastebimai ištuštės. Pirmiausiai tai atsilieps vaisių bei daržovių, mėsos ir pieno produktų sektoriuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.