Verslas

2014.08.08 16:32

Pasitarime URM išklausyta verslo pozicija dėl naujų rinkų

BNS 2014.08.08 16:32

Užsienio reikalų ministerijoje (URM) penktadienį vykusiame tarpžinybiniame pasitarime ministerijų ir verslo asociacijų atstovai tarėsi dėl naujų eksporto rinkų Rusijai paskelbus draudimus.

Užsienio reikalų ministerijoje (URM) penktadienį vykusiame tarpžinybiniame pasitarime ministerijų ir verslo asociacijų atstovai tarėsi dėl naujų eksporto rinkų Rusijai paskelbus draudimus.

Užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas BNS sakė, kad susitikime buvo apsikeista nuomonėmis, o sprendimai bus priimami artimiausiomis savaitėmis.

„Negalima to visko išspręsti ir nusiraminti susitikus per pusvalandį. Pasidėliojome darbus, yra, ką reikia pasiaiškinti, yra, ką reikėtų pasidėlioti ir čia yra artimiausių savaičių reikalas, kaip susistyguoti. Čia daugiau buvo daugiau identifikacija, kokį arsenalą galimų priemonių mes turime“, – sakė R. Kriščiūnas.

Anot diplomato, norėta iš verslo grupių išgirsti, kokios naujos rinkos būtų patraukiausios.

„Tam tikrą įdirbį turime atskirose šalyse, bet jeigu atsirastų naujos šalys, kas domintų – norėjome iš verslo tą išgirsti“, – sakė viceministras.

Jis pažymėjo, kad nauji Rusijos draudimai „nėra mirtinas smūgis“.

„Čia nėra mirtinas smūgis, tiesiog mes turime išlikti racionalūs, neemocingi ir žiūrėti, kaip geriausiai susitvarkyti“, – kalbėjo jis.

Pasak URM pranešimo SPAUDAI, R.Kriščiūno surengtame susitikime dalyvavo Žemės ūkio, Susisiekimo ministerijų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“, Lietuvos vaisių ir daržovių prekybos įmonių asociacijos atstovai, pieno ir mėsos produktus gaminančios įmonės.

Pranešime sakoma, kad svarbu apsvarstyti visas galimas žemės ūkio rinkos reguliavimo priemones, teikiant paramą atskiriems sektoriams.

„Įvairios paramos formos atskiriems žemės ūkio sektoriams taip pat turėtų būti svarstomos visos ES mastu. Tokiose diskusijose Lietuva savo poziciją koordinuos su kaimyninėmis ES šalimis“, – nurodo URM.

Ministerija, be kita ko, teigia atidžiai stebinti „Rusijos veiksmus, kuriais bandoma įtikinti kitas muitų sąjungos šalis irgi taikyti Rusijos vienašales sankcijas“.

URM taip pat pabrėžia, kad toliau bus aktyvinama parama Lietuvos eksportuotojams, padedant ieškoti naujų rinkų Azijoje ir Pietų Amerikoje, nes Rusijos rinka ir anksčiau pasižymėjo neprognozuojamais šios šalies vyriausybės veiksmais, dėl kurių kentėjo Lietuvos ir kitų šalių eksportuotojai. Pernai nuo spalio mėnesio beveik keturis mėnesius tęsėsi Lietuvos pieno produktų embargas, šiais metais nuo kovo mėnesio Rusija neįsileidžia kiaulienos ir mėsos produktų, kuriuose yra kiaulienos.

Rusija ketvirtadienį metams apribojo mėsos, vaisių ir daržovių, pieno ir jo produktų importą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų šalių, palaikančių sankcijas Rusijai.

Vakarai anksčiau įvedė sankcijas Rusijai dėl Ukrainos Krymo regiono aneksijos ir paramos separatistams Rytų Ukrainoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.