Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Saldumynas gali tapti gražiausiu jūsų papuošalu

Vaisinis pyragaitis, sausainis „Gaidelis“ ar mėtinis macaroon saldumynas gali tapti puikiausia jūsų puošmena, nusprendė 22-ejų Greta Gruzdaitytė ir savo talentą gaminti „gardžius“ papuošalus pavertė sėkmingu verslu.

Vaisinis pyragaitis, sausainis „Gaidelis“ ar mėtinis macaroon saldumynas gali tapti puikiausia jūsų puošmena, nusprendė 22-ejų Greta Gruzdaitytė ir savo talentą gaminti „gardžius“ papuošalus pavertė sėkmingu verslu.

Aprangos dizainą Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete baigusi kaunietė G. Gruzdaitytė teigia, kad visuomet buvo linkusi į menus, todėl žinojo, jog jos studijos ir darbas būtinai bus susiję su menais. 

„Vaikystėje labai mėgau piešti, mama visada sakydavo, kad gimiau su pieštuku rankoje. Nuolat ką nors kurdavau, verdavau, siuvinėdavau. Tai matydami tėvai skatino mane lavinti šiuos pomėgius. Siekė, kad atrasčiau savitą veiklą, hobį. Visuomet žinojau, kad mano studijos bus susijusios su menais“, – mintimis dalijasi jaunoji verslininkė.

Pirmasis oficialus merginos darbas buvo siuvykloje. G. Gruzdaitytė pasakoja, kad stodama į aprangos dizaino studijas dar visai nemokėjo siūti, tad pirmasis darbas buvo tarsi praktika, suteikusi labai gerus siuvimo įgūdžius.

„Tiesa, dar mokyklos suole pardavinėdavau papuošalus klasės draugėms. Taip pat buvau sudariusi sutartis su keliomis Kauno senamiesčio galerijomis. Tai nebuvo dideli pinigėliai, bet jų užtekdavo vietoje tėvų kišenpinigių“, – pirmuosius bandymus verslauti prisimena mergina.

Iš Darbo biržos – į nuosavą verslą

Baigusi studijas G. Gruzdaitytė papildė Darbo biržos klientų gretas, stengėsi ieškoti darbo pagal specialybę. Turėdama nemažai laisvo laiko mergina visą dėmesį skyrė papuošalų kūrimui.

„Kol studijavau, tai buvo tik hobis, kurį labai mėgdavau. O pabaigus studijas vis labiau su juo susidraugavau. Mano pomėgio virsmas verslu prasidėjo pernai žiemą, prieš Kalėdas. Prieš šventes atsiradus didžiuliam susidomėjimui mano gaminiais, kilo mintis, kad galbūt reikėtų tuo užsiimti rimčiau. Galvojau, kad praėjus šventėms viskas pasibaigs, bet, susidomėjimui nemažėjant, nusprendžiau surizikuoti“, – teigia LRT.lt pašnekovė.

Kaip pyragaičiai tapo papuošalais 

Sagės – macaroon saldėsiai. Aameninio archyvo nuotr.

Paklausta, kaip kilo mintis gaminti „gardžius“ papuošalus, mergina papasakoja, jog idėja kurti papuošalus, panašius į maistą, nėra nauja, tačiau prieš aštuonerius metus, kai G. Gruzdaitytė ėmėsi kurti tokias puošmenas, Lietuvoje nieko panašaus nebuvo.

„Užsienyje ši idėja atsiradusi jau labai senai. Atsimenu dar būdama paauglė naršydavau gerai žinomame rankdarbių puslapyje „Etsy“, kuriame išvysdavau tokius „maisto“ papuošalus. Jie man visada atrodė nepaprasti ir įdomūs, nieko panašaus čia Lietuvoje nebuvo.

Todėl savo malonumui nusprendžiau pasigaminti būtent tokių papuošalų. Tada dar net nebuvo minties juos kam nors parduoti“, – pirmuosius bandymus kurti originalius papuošalus prisimena „Dzy Dzy design“ prekės ženklo kūrėja.

Pasak G. Gruzdaitytės, šiandien ji stengiasi kurti kuo originalesnius papuošalus. Segėti iš modelino pagamintą vaikystėje mėgtą sausainį „Gaidelis“ arba sumažintą  pyragėlio variantą yra smagu ir neįprasta, sako mergina. 

„Manau, tai labai nauja ir įdomu pirkėjui, ieškančiam išskirtinių prekių ar dovanų. Kita įdomi šios veiklos pusė yra individualūs užsakymai, kai galiu įgyvendinti norus ir tuo pačiu gaunu laisvę kurti“, – džiaugiasi G. Gruzdaitytė.

Verslo pradžia neišgąsdino

G. Gruzdaitytė teigia neišsigandusi verslo pradžios iššūkių, nes tikėjo savo idėjos sėkme. „Apie verslo pradžios iššūkius per daug negalvojau. Žinojau, jog jeigu skirsiu visą savo dėmesį ir laiką šiai veiklai, atsiras ir susidomėjimas. Mano papuošalai kitokie nei esantys rinkoje, todėl buvau tikra, kad jiems visada atsiras pirkėjų“, – kalba mergina.

Pagrindinis G. Gruzdaitytės tikslas pradėjus verslą buvo susikurti interneto svetainę ir labiau išpopuliarėti rinkoje. Jaunosios verslininkės manymu, rankdarbių kūrėjams tai yra svarbiausia. „Nesvarbu, koks įdomus ir nepakartojamas yra tavo kūrinys, bet jeigu jis nebus matomas, nebus ir kam jį įsigyti“, – pažymi mergina.

LRT.lt pašnekovė teigia pastebinti, kad į daugelį jaunų, ypač meno, žmonių, kurie ruošiasi imtis verslo, žiūrima kreivai ir nelabai rimtai. Panašaus požiūrio, pasak merginos, laikėsi ir jos tėvai, laikydami tai tik laisvalaikio hobiu. Tačiau nusprendusi pabandyti savo galimybes rimčiau, jaunoji verslininkė teigia sulaukusi malonaus palaikymo.

Savo originalių papuošalų verslo prekės ženklą mergina pavadino „Dzy Dzy design“. Dzy – tai jaunosios kūrėjos pravardė, vardo ir pavardės pirmųjų raidžių kombinacija.

Žodis „design“, pasak G. Gruzdaitytės, pasirinktas dėl savo neapibrėžtumo, nes ateities planuose yra ir kitų kūrybinių minčių.

„Gardžių“ papuošalų kūrėja pasakoja, kad kol kas verslas yra labai sėkmingas. „Viskas klostosi net geriau negu tikėjausi. Šiuo metu esu šimtu procentu įsikibusi į papuošalų gamybą. Tai labai daug dėmesio reikalaujantis procesas, nes tenka kurti, bendrauti su klientais, ruošti užsakymus, ir kitos smulkmenos. Nemanau, kad šiuo metu sugebėčiau dirbti dar antrą darbą“, – sako G. Gruzdaitytė.

Gaminiai – įdomūs ir pirkėjams užsienyje

Pirmieji „Dzy Dzy design“ klientai buvo kūrėjos artimieji ir draugai. Vėliau mažais žingsneliais ratas plėtėsi. 

„Kurdama papuošalus, nesvarsčiau, kokiems klientams šie papuošalai bus. Manau, jie skirti visiems, mėgstantiems rankų darbą. Šiuo metu sunku įvardinti, koks yra „Dzy Dzy design“ kliento tipažas. Tenka susidurti su pačiais įvairiausiais pirkėjais. Labiausiai džiugina sugrįžtantys pirkėjai“, – mintimis dalijasi mergina.

Prekiaudama mugėse G. Gruzdaitytė sulaukia ir jaunimo, ir vidutinio amžiaus žmonių dėmesio. Tiek vieni, tiek kiti, pasak pašnekovės, randa sau patinkančius „skanėstus“.

Kol kas daugiausiai savo papuošalų G. Gruzdaitytė parduoda Lietuvoje, tačiau jos papuošalais puošiasi ir merginos Jungtinėse Amerikos Valstijose, Didžiojoje Britanijoje, Australijoje. Ateityje jaunoji verslininkė papuošalų pardavimą norėtų labiau išplėsti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Planuoja sukurti naujų gaminių ir ne tik papuošalų.

„Savęs kol kas dar nelaikau verslininke, tai mano pirmieji žingsniai versle. Bet  tokiems pat jauniems žmonėms palinkėčiau labiau tikėti savimi ir savo kūryba. Būti drąsiems, nebijoti darbo ir iššūkių, nes teks daug dirbti. Surizikuokit!“ – verslą norintiems pradėti LRT.lt skaitytojams palinki G. Gruzdaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi