Verslas

2015.09.08 13:45

Paskelbė, kiek dėl Rusijos draudimo gali prarasti Lietuva

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Ūkio ministras Evaldas Gustas teigia, kad jei Rusijos draudimas įsivežti lietuviškas prekes užsitęs ilgiau, Lietuvos bendro vidaus produkto (BVP) augimas gali prarasti 0,2 proc.

Ūkio ministras Evaldas Gustas teigia, kad jei Rusijos draudimas įsivežti lietuviškas prekes užsitęs ilgiau, Lietuvos bendro vidaus produkto (BVP) augimas gali prarasti 0,2 proc.

Rusijai paskelbus, kad ši iš Europos Sąjungos šalių neįsileis pieno produktų, žuvies, daržovių bei vaisių ir apribos mėsos bei jos gaminių įvežimą, prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį susitiko su ministrą pirmininką pavaduojančiu ūkio ministru E. Gustu ir žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene.

Po susitikimo ūkio ministras teigė, kad susitikime buvo aptarta situacija po Rusijos įvestų sankcijų, kokios pamokos išmoktos sulaukus ankstesnių Rusijos draudimų pieno produktams ir kiaulienai.

„Žiūrint eksporto tendencijas, iš tikro verslas išmoko tam tikras pamokas. Per penkis mėnesius gyvulinės kilmės produktų eksportas į Rusiją sumažėjo 11,2 proc., paruoštų maisto produktų – 11,3 proc.“, – teigė ministras. Pasak jo, šis sumažėjimas nesusijęs su afrikiniu kiaulių maru ir draudimu vežti kiaulieną į Rusiją.

Pasak ministro, dėl Rusijos draudimo įvežti lietuvišką produkciją nukentėjusiems ūkininkams ir verslininkams valstybė tiesiogiai paramos teikti negali, tačiau jiems bus siūlomos netiesioginės priemonės. Bendradarbiaujant su VšĮ „Versli Lietuva“ siūloma pasinaudoti eksporto skatinimo priemonėmis.

Taip pat E. Gustas tiki, kad maisto produktų gamintojai turėtų aktyviau ieškoti naujų rinkų ir naudojantis Europos Sąjungos paramos priemonėmis, pavyzdžiui, „Naujos galimybės“, kurios leidžia dalyvauti užsienio seminaruose, konferencijose.

Kalbėdamas bendrai apie Rusijos draudimų įtaką Lietuvos ūkio augimui, ministras teigė, kad jei procesas užsitęs, BVP augimas gali sulėtėti 0,2 proc.

Prezidentė D. Grybauskaitė savo pozicijos po susitikimo su ministrais nepateikė.