Naujienų srautas

Verslas2014.08.07 15:17

Atostogaujantis A. Butkevičius sureagavo į Rusijos paskelbtas sankcijas

ELTA 2014.08.07 15:17

Atostogaujantis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dėl Rusijos paskelbtų atsakomųjų sankcijų telefonu susisiekė su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi ir įpareigojo paspartinti darbą ieškant naujų maisto produktų rinkų.

Atostogaujantis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dėl Rusijos paskelbtų atsakomųjų sankcijų telefonu susisiekė su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi ir įpareigojo paspartinti darbą ieškant naujų maisto produktų rinkų.

Premjeras taip pat paragino sparčiau plėtoti verslo santykius su naujomis ekonominės diplomatijos krypčių šalimis.

„Šiuo metu atliekama analizė ir prognozės, kokią įtaką gali turėti Rusijos paskelbtos sankcijos. Tačiau jau dabar aišku, kad nedelsiant būtina spartinti Lietuvos institucijų ir verslo organizacijų veiklą, siekiant užmegzti ekonominius ryšius užsienyje, atverti naujas rinkas. Neseniai ekonominės diplomatijos taryba patvirtino 27 šalių sąrašą – kryptis, kuriomis Lietuva suinteresuota plėtoti ekonominius santykius, eksportuoti savo produkciją. Svarbu paspartinti darbą šiomis kryptimis, siekiant sumažinti nuostolius, kuriuos patirs kai kurie Lietuvos verslininkai, dar nesuspėję persiorientuoti iš Rusijos į kitas rinkas“, – žiniasklaidai išplatintame pranešime cituojamas A. Butkevičius.

Premjeras, kalbėdamas su užsienio reikalų ministru, akcentavo eksporto rinkos plėtrą Brazilijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Japonijoje ir kitose šalyse.

„Kaip pavyzdį paminėsiu Braziliją, kur praėjusiais metais San Paule įsteigtas Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas. Brazilijos rinka pagal importo struktūrą atitinka Lietuvos eksporto struktūrą, todėl paraginau ministrą, ten ir kitose minėtose šalyse, įgyvendinant mūsų šalies ekonomikos tikslus, stiprinti atstovavimą mūsų interesams, organizuoti daugiau ekonominės diplomatijos vizitų, didinti ekonominio bendradarbiavimo su minėtomis šalimis intensyvumą“, – sako premjeras.

Vyriausybės vadovas su užsienio reikalų ministru taip pat aptarė būtinybę rengti vizitus į užsienio šalis pagal naujas kryptis kartu su Lietuvos verslo delegacijomis. Toks planas jau baigiamas rengti Užsienio reikalų ministerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi