Verslas

2014.08.06 16:51

Naujoje „Achemos grupės“ valdyboje – L. Lubienė

BNS2014.08.06 16:51

Vienas didžiausių Lietuvoje koncernų „Achemos grupė“ turi naują valdybą, kurioje dirbs didžiausia koncerno akcininkė Lyda Lubienė. Valdyboje, kuri nuo liepos 4 dienos neturėjo įgaliojimų, nebeliko jos pirmininko, Danijos piliečio Flemmingo Lindeloevo.

Vienas didžiausių Lietuvoje koncernų „Achemos grupė“ turi naują valdybą, kurioje dirbs didžiausia koncerno akcininkė Lyda Lubienė. Valdyboje, kuri nuo liepos 4 dienos neturėjo įgaliojimų, nebeliko jos pirmininko, Danijos piliečio Flemmingo Lindeloevo.

Vienas naujosios valdybos narių Valdas Sutkus BNS patvirtino, kad į valdybą perrinkti keturi nariai – jis, Kęstutis Balutis, Jonas Sirvydis ir Kasparas Jurgelionis, o vietoje F. Lindeloevo išrinkta L. Lubienė.

Pasak V. Sutkaus, naujas valdybos pirmininkas turėtų būti išrinktas per savaitę.

„Achemos grupės“ laikinasis vadovas Romualdas Žadeika BNS patvirtino, kad naujoji valdyba išrinkta antradienį, tačiau jos sudėties jis nesutiko atskleisti.

„Yra (išrinkta nauja valdyba – BNS), tik dar mes neregistravome, nes akcininkų susirinkimo protokolas yra tas dokumentas, kuris man, kaip vadovui, turi juridinę reikšmę. Šią savaitę, matyt, bus, ir tada gal paviešins arba valdyba, ar patys akcininkai“, – BNS sakė R. Žadeika.

Nuo 2012 metų gegužės koncerno valdybai vadovavęs F. Lindeloevas BNS patvirtino, kad jis pasitraukė iš „Achemos grupės“.

„Aš palikau valdybą liepos 4 dieną (...) Grįžęs į Daniją parašiau laišką valdybai ir koncerno generaliniam direktoriui, kaip galėčiau perduoti visus dokumentus, bet iš jų atsakymo nesulaukiau“, – BNS teigė F. Lindeloevas.

Anot jo, sprendimą pasitraukti iš valdybos jis priėmė dėl „vidinių priežasčių“, kurių įvardyti nenorėjo. F. Lindeloevo spėjimu, į naująją koncerno valdybą šį kartą nebus paskirtas nei vienas užsienio atstovas.

Registrų centro duomenimis, liepos 4 dieną baigėsi „Achemos grupės“ valdybos narių F. Lindeloevo, V. Sutkaus, kuris birželio pradžioje pakeitė suomį Harrį Kermineną, K. Balučio, J. Sirvydžio ir K. Jurgelionio įgaliojimai.

Tuomet R. Žadeika BNS teigė, kad koncerno valdyba neteko įgaliojimų smulkiesiems akcininkams neišrinkus naujo valdybos nario. Pasak jo, tai buvo pirmas toks atvejis šalies verslo istorijoje. Anot jo, liepos pradžioje koncerno akcininkai balsavo dėl F. Lindeloevo atšaukimo iš valdybos ir rinko naują narį, tačiau dalis akcininkų tam pasipriešino.

L. Lubienė kartu su dukra Viktorija Lubyte valdo daugiau kaip 52 proc. „Achemos grupės“ akcijų, 11,625 proc. – Jūratė Žadeikienė, po 7 proc. – J. Sirvydis ir Marija Kaminskienė, 4,75 proc. – Arūnas Laurinaitis, 0,5 proc. – Adomas Žadeika.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt