Naujienų srautas

Verslas2014.08.06 14:09

Lenkija prašys kompensacijų dėl vaisių ir daržovių importo draudimo

Lenkija sako, kad Europos Sąjunga (ES) turėtų kompensuoti nuostolius, Rusijai uždraudus įvežti jos vaisius ir daržoves. Lenkijos žemės ūkio ministras teigia, kad ES sprendimas dėl sankcijų yra bendras, todėl ir jų našta turi būti bendra.

Lenkija sako, kad Europos Sąjunga (ES) turėtų kompensuoti nuostolius, Rusijai uždraudus įvežti jos vaisius ir daržoves. Lenkijos žemės ūkio ministras teigia, kad ES sprendimas dėl sankcijų yra bendras, todėl ir jų našta turi būti bendra.

Maskva praėjusią savaitę paskelbė, kad nebeįsiveš vaisių ir daržovių iš Lenkijos esą dėl blogų sanitarinių sąlygų. Varšuva teigia, kad šis embargas akivaizdžiai politinis, nes įvestas praėjus kelioms dienos po to, kai Jungtinės Valstijos ir ES paskelbė apie naujas sankcijas Rusijai.

Didžiausia pasaulio obuolių eksportuotoja Lenkija tikina, kad Europos Komisija (EK) turėtų kompensuoti jos ūkininkams nuostolius. Pernai šalis į Rusiją eksportavo vaisių už beveik 340 mln. eurų.

„Šios krizės, dėl kurios visiškai nekalti mūsų ūkininkai, akivaizdoje norėčiau, kad jie gautų kompensaciją. Bent tokią, kuri padengtų gamybos išlaidas“, – sako Lenkijos žemės ūkio ministras Marekas Sawickis.

Rusija, kuri iš ES kasmet nusiperka vaisių ir daržovių už daugiau nei 2 mlrd. eurų, tokias apribojimų priemones naudoja jau ne pirmą kartą. Šią žiemą Maskva dėl tų pačių, kaip ji tvirtina, sanitarinių sąlygų buvo sustabdžiusi lietuviškų pieno produktų importą.

Rusija panašius draudimus taiko ne tik ES narėms. Prieš mėnesį ji uždraudė įvežti vaisius ir daržoves iš Moldovos. Lenkija yra viena didžiausių sankcijų Rusijai šalininkė, todėl Rusijos draudimas taikytas į tą sritį, kurioje ji pirmauja.

„Tai yra bendra Europos atsakomybė ir bendras politinis siekis įgyvendinti apribojimus, susijusius su Rusijos ekspansija ir imperialistiniais siekiais Ukrainoje“, – įsitikinęs Lenkijos žemės ūkio ministras.

ES dar tik svarstant sankcijas, EK buvo pateikusi valstybėms narėms įvertinimus, kiek jos galėtų kainuoti. EK iki šiol nėra kompensavusi šalių ūkiams nuostolių, patirtų dėl sankcijų. Todėl Lenkijos ūkininkams, ko gero, reikėtų ieškoti kitų rinkų, o ne laukti kompensacijų iš Briuselio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi