Naujienų srautas

Verslas2014.08.05 12:24

Didėja reikalavimai kredito unijoms

ELTA 2014.08.05 12:24

Antradienį įsigaliojo Kredito unijų įstatymo pataisos, sugriežtinančios kreditų unijų veiklą.

Antradienį įsigaliojo Kredito unijų įstatymo pataisos, sugriežtinančios kreditų unijų veiklą.

Seimo priimtais įstatymo pakeitimais padidintas mažiausias kredito unijos narių, neįskaitant asocijuotų narių, skaičius nuo 50 iki 150. Tikimasi, kad daugiau narių sudarys galimybę pritraukti daugiau kapitalo ir kredito unijos vadovus rinkti iš didesnio asmenų skaičiaus.

Siekiant riboti kredito unijų rizikos prisiėmimą, įtvirtintas reikalavimas kredito unijai turėti bent vieną rizikos vertinimo specialistą, kai kredito unijos turtas pasiekia 50 mln. litų arba daugiau. Šio specialisto kompetenciją ir funkcijas turės nustatyti kredito unijos įstatai ir (arba) kiti kredito unijos visuotinio narių susirinkimo patvirtinti dokumentai.

Nuo 2017 m. kredito unijos investicijos į nekilnojamąjį turtą negalės viršyti 70 proc. (vietoj 100 proc.) kredito unijos perskaičiuoto kapitalo.

Priimtais pakeitimais siekiama, kad kredito unijos investavimo riziką vertintų konservatyviau. Ši nuostata galės būti netaikoma, jeigu nekilnojamąjį turtą kredito unija nuosavybės teise įsigijo siekdama sumažinti nuostolius, atsiradusius dėl klientui suteiktos finansinės paslaugos, ir jį nuosavybės teise turi ne ilgiau kaip trejus metus nuo jo įsigijimo dienos.

Seimas nusprendė, kad nuo 2018-ųjų mažiausias kredito unijos, kuri neteiks elektroninių pinigų leidimo licencinės finansinės paslaugos, nuosavo kapitalo dydis turės būti ne mažesnis kaip 500 tūkst. litų, nuo 2016 m. – 300 tūkst. litų. Šiuo metu mažiausias kredito unijos nuosavo kapitalo dydis yra 15 tūkst. litų.

Tikimasi, kad šis minimalaus kapitalo padidinimas turės padėti užtikrinti kredito unijų stabilumą ir rimtus ketinimus plėtoti veiklą.

Kredito unijų įstatymo pataisas Seimas priėmė šių metų liepos 17 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi