Verslas

2012.10.01 14:58

Vilniuje uždaryta nelegalaus kuro degalinė, kurioje dyzeliną pirkdavo taksistai

LRT.lt2012.10.01 14:58

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir policijos pareigūnai penktadienį Vilniuje uždarė dar vieną nelegalią kontrabandinio kuro degalinę.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir policijos pareigūnai penktadienį Vilniuje uždarė dar vieną nelegalią kontrabandinio kuro degalinę.

Bendros operacijos metu pareigūnai degalinėje aptiko ir apie 1,5 tonos nelegalaus dyzelino, ir nelegalų kurą besipilantį taksistą, teigiama VMI pranešime.   

VMI specialistai su policijos pareigūnais patikrinimą Metalo gatvėje Vilniuje esančiose apleistose patalpose atliko gavę informacijos, kad čia įrengtoje nelegalioje degalinėje kurą nuolat pilasi taksi veikla užsiimantys vairuotojai.

Informacija pasitvirtino: patikrinimo metu užtiktas nelegalioje degalinėje kurą besipilantis taksi vairuotojas. Jis patvirtino, kad kurą A. G. įrengtoje degalinėje čia pilasi nuolat. Pažymėtina, kad nelegalioje degalinėje buvo sumontuota elektrinė kuro perpylimo įrangą su skaitikliais. 

A. G. patalpose iš viso rasta apie 1,5 tonos dyzelinio kuro, kurį, kaip aiškino pats savininkas, jis pirko ryte iš nepažįstamo vilkiko vairuotojo. Vilkikas buvo su ne ES registracijos numeriais. A. G. patikrinimo metu, žinoma, negalėjo pateikti kuro įsigijimo dokumentų.

Patikrinimo metu kuro kilmei nustatyti paimti mėginiai, kurie atiduoti Muitinės laboratorijai. Už tai, kad prekiavo naftos produktais neturėdamas licencijos degalinės savininkui  gresia bauda iki 10 tūkst. litų, jis turės sumokėti ir akcizą už nelegalų kurą. 

Per praėjusią savaitę VMI specialistai, glaudžiai bendradarbiaudami su policijos pareigūnais, Vilniuje rado apie 3,5 tonas nelegalaus kuro, „uždarė“ du nelegalaus kuro prekybos taškus.   

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt