Verslas

2014.08.02 20:50

Populiarėja kelionės autobusais

Jūratė Anilionytė, Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.08.02 20:50

Vežėjai ir pažintinių kelionių organizatoriai pastebi, kad vis daugiau lietuvių po Europą keliauja autobusais. Specialistai sako, kad tai lemia patrauklios kelionių kainos, vis patogesni autobusai ir gidų rūpestis keliauninkais.

Vežėjai ir pažintinių kelionių organizatoriai pastebi, kad vis daugiau lietuvių po Europą keliauja autobusais. Specialistai sako, kad tai lemia patrauklios kelionių kainos, vis patogesni autobusai ir gidų rūpestis keliauninkais.

Kai kurie vežėjai skaičiuoja, kad keliaujančiųjų autobusais po Europą per trejus metus padaugėjo maždaug trečdaliu. Jei anksčiau daugiau keleivių būdavo vasarą, tai dabar jų netrūksta ištisus metus, populiariausios šalys – Vokietija, Lenkija, Čekija, Latvija ir Estija.

Bilietai į kai kurias šalis dabar perpus pigesni nei, pavyzdžiui, prieš penkerius metus. Autobusais keliaujama į festivalius, apsipirkti, į namus jais grįžta ir svetur studijuojantis jaunimas.

„Ir šiais, ir praeitais metais pastebime tendenciją, kad keliauja senjorai. Jie vyksta aplankyti savo vaikų, anūkų. Be abejo, pagrindinė keliautojų dalis – jaunimas, kuris renkasi keliones spontaniškai, tai yra, susiplanavo šiandien, rytoj – jau važiuoja“, – sako ECOLINES Lietuvoje vadovas Remigijus Dvareckas.

Pažintinių ir poilsinių kelionių autobusais organizatoriai šįmet sako sulaukę maždaug dešimtadaliu daugiau klientų nei pernai. Didžiausias galvos skausmas – sugalvoti naujų maršrutų. Į keliones autobusu išsiruošia ir šeimos su vaikais, ir senjorai. Šįmet vis populiaresnė Vengrija, taip pat – Slovakija, Čekija, Juodkalnija, Kroatija.  

„Jeigu žmogus nori ne tik pailsėti, bet ir pamatyti, autobusu yra pigiau keliauti, nes poilsinės kelionės lėktuvu specifika yra tokia, kad žmogus atskraidinamas, apgyvendinamas viešbutyje ir po to jau gali spręsti, ar nuomotis automobilį, ar pirkti keliones“, – pasakoja bendrovės „Guliverio kelionės“ direktorius Algis Brazionis.

Pasak turizmo specialistų, kelionių autobusais populiarumą lemia kainos, kurių konkuruojantys organizatoriai nekelia, taip pat vis geriau dirbantys gidai ir patogūs nauji autobusai. 

„Užsieniečiai dar labai mėgsta keliauti savo automobiliais, kemperiais, jiems ne tiek reikia gido, jie moka kalbas, laisviau jaučiasi keliaudami individualiai. Didžioji dalis lietuvių, ypač vyresni, dar nelabai gerai valdo tas kalbas, galbūt ne visada turi pasitikėjimo ir būdami tais vaikais autobuse, kai yra mama gidė ar gidas, jie labai gerai jaučiasi“, – teigia Lietuvos sporto universiteto dėstytoja dr. Regina Navickienė.

Pasak specialistų, kol kas sunku prognozuoti, ar po Europą keliaujančiųjų autobusais dar daugės, tačiau jau matyti, kad vis daugiau lietuvių renkasi pažintines keliones autobusais po Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.