Naujienų srautas

Verslas2014.07.31 18:17

J. Neverovičius kviečia prie VAE įmonės prisidėti Latviją ir Estiją

LRT.lt 2014.07.31 18:17

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius Latvijoje susitiko su Latvijos ekonomikos ministru Vjačeslavu Dombrovskiu ir pareiškė, kad projekto bendrovė gali būti efektyvi tik „jei dauguma partnerių dalyvautų jos steigime ir veikloje“.

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius Latvijoje susitiko su Latvijos ekonomikos ministru Vjačeslavu Dombrovskiu ir pareiškė, kad projekto bendrovė gali būti efektyvi tik „jei dauguma partnerių dalyvautų jos steigime ir veikloje“.

J. Neverovičius informavo Latvijos ekonomikos ministrą apie Lietuvos pasirengimą ir toliau vykdyti „ekonomiškai naudingesnę“ naujos branduolinės elektrinės projekto plėtrą, teigiama Energetikos ministerijos pranešime.

Trečiadienį pasirašytas Supratimo memorandumas tarp Energetikos ministerijos ir strateginio naujos branduolinės elektrinės Lietuvoje investuotojo „Hitachi Ltd.“, kuriuo pusės įsipareigojo įsteigti tarpinę projekto bendrovę.

„Latvijos ekonomikos ministrui perdaviau informaciją, kad iki rugsėjo vidurio bus parengtas detalusis tarpinės projekto bendrovės įkūrimo planas, kuriame bus apibrėžta šios bendrovės struktūra ir funkcijos. Mes matome tarpinę projekto bendrovę kaip labiausiai priimtiną variantą, galintį išspręsti iki šiol kylančius klausimus bei palengvinti diskusijas su Lietuvos Respublikos Vyriausybe. Taip regioniniai investuotojai būtų užtikrinti dėl vienodų sąlygų sprendžiant išskirtinius projekto įgyvendinimo klausimus bei būtų palengvintas kitų projekto parengiamųjų darbų vykdymas. Tačiau tarpinė projekto bendrovė gali būti efektyvi tik tuo atveju, jei dauguma partnerių dalyvautų jos steigime ir veikloje“, – pranešime spaudai cituojamas J. Neverovičius.

J. Neverovičius taip pat apsilankė Inčiukalnio požeminėje gamtinių dujų saugykloje.

Vizito metu ministras priminė, kad Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas turės laisvą trečiosios šalies prieigą, taigi terminalo pajėgumai tomis pačiomis sąlygomis bus prieinami ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos įmonėms. J. Neverovičius pakvietė Latvijos įmones rezervuoti pajėgumus per išankstinę metinės talpos užsakymo procedūrą arba pasinaudoti galimybe užsakyti SGD ištisus metus, kas leistų gauti naudos iš sezoninių SGD kainų panaudojant Inčiukalnio požeminę gamtinių dujų saugyklą, teigia Energetikos ministerija.

Lietuvos energetikos ministras taip pat pabrėžė, kad laisva prieiga prie Inčiukalnio požeminės gamtinių dujų saugyklos pajėgumų yra itin svarbi ir Lietuvai. Lietuvos rinkos dalyviams tokia prieiga pasitarnautų tiek saugant atsargas tiekimo saugumo tikslais, tiek naudojantis saugykla siekiant efektyviau panaudoti Klaipėdos SGD terminalą. Planuojama, kad pasinaudojimo Inčukalnio saugykla potencialas padidės 2015 m. pab. įgyvendinus dujotiekio Klaipėda–Kiemėnai pajėgumų išplėtimo projektą.

„Mūsų parama Inčiukalnio projektui remiasi prielaidomis, kad šis projektas bus reguliuojamas nediskriminaciniu būdu pagal trečiosios šalies prieigą, taip pat kad toks priėjimas prie dujų laikymo pajėgumų bus sukurtas kaip įmanoma greičiau ir atitiks ES Trečiojo energetikos paketo reikalavimus. Mes remiame Inčiukalnio projektą pagal abipusiškumo principą ir tikimės Latvijos įnašo į dujotiekio tarp Lietuvos ir Lenkijos statybas bei dujų vamzdynų pajėgumų tarp Klaipėdos ir Kiemėnų išplėtimo projektą“, – teigia energetikos ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi