Verslas

2015.09.08 13:45

Netrukus Lietuva turės sutartį su „Statoil“ dėl dujų tiekimo per SGD terminalą

Jurgita Lapienytė, 15min.lt2015.09.08 13:45

SGD terminalo statybos juda į pabaigą. „Litgas“ jau suderino visas sutarties su „Statoil“ – bendrove, tieksiančia dujas Lietuvai per Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą – detales ir ruošiasi jos pasirašymui.

SGD terminalo statybos juda į pabaigą. „Litgas“ jau suderino visas sutarties su „Statoil“ – bendrove, tieksiančia dujas Lietuvai per Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą – detales ir ruošiasi jos pasirašymui.

„Statoil“ laimėjo Energetikos ministerijos konkursą ir tapo pagrindiniu gamtinių dujų tiekėju per SGD terminalą. Anksčiau skelbta, kad su „Statoil“ siekiama pasirašyti 5 metų trukmės sutartį, kuria įmonė įsipareigotų tiekti Lietuvai per SGD terminalą 0,54 mlrd. kub. metrų gamtinių dujų kasmet.  Kiek kainuos „Statoil“ dujos, kol kas nutylima.

„Kainos mes negalime atskleisti, dar nėra pasirašyta sutartis. Įsipareigojimas vykdyti sutartį galiotų 5 metus, nebent šalys nuspręstų nutraukti anksčiau. Pagal bendrąją praktiką, jei viena iš šalių nesugeba vykdyti savo įsipareigojimo, tada sektų visos kitos teisinės pasekmės dėl nuotolių atlyginimo“, – rašoma „Litgas“ atsakyme 15min.lt.

Pasak bendrovės, derybos su „Statoil“ vyko sklandžiai – galutinės sutarties detalės jau yra suderintos.

„Planuojama, kad sutartį pasirašysime rugpjūčio mėnesį“, – informavo „Litgas“.

„Klaipėdos nafta“ SGD laivą-saugyklą savo žinion perims šių metų rudenį, kuomet, kaip ir planuojama, jis turėtų pasiekti Klaipėdos uostą.

Dujos SGD terminalą pasieks laivais. Kol kas neaišku, kokios dujos keliaus į Lietuvą. „Statoil“ komunikacijos skyriaus atstovas Mortenas Eekas anksčiau 15min.lt yra sakęs, kad dujos gali būti tiekiamos iš Norvegijos šiaurės, tačiau „Statoil“ neatmeta galimybės dalį jų nusipirkti ir rinkoje.

„Nors šiuo metu pagrindinis „Statoil“ tiekimo šaltinis yra Snohvito dujų skystinimo terminalas (Hamerfestas, Šiaurės Norvegija), „Statoil“, kaip ir kiti dideli tiekėjai, turi galimybių tiekti dujas ir iš kitų šaltinių“, – rašoma „Litgas“ laiške 15min.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt