Verslas

2015.09.08 13:45

J. Milius: šalia „Idavang“ fermos užkrato nerasta

BNS2015.09.08 13:45

Ignalinos rajone, šalia nepagydomu afrikiniu kiaulių maru užkrėstos „Idavang“ fermos, specialistai užkrato nerado nei netoliese kritusiame šerne, nei kraujasiurbiuose vabzdžiuose, BNS patvirtino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

Ignalinos rajone, šalia nepagydomu afrikiniu kiaulių maru užkrėstos „Idavang“ fermos, specialistai užkrato nerado nei netoliese kritusiame šerne, nei kraujasiurbiuose vabzdžiuose, BNS patvirtino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

„Laboratorija patvirtino, kad tyrimai yra neigiami – ir šerno, ir kraujasiurbių“, – teigė jis.

Jo teigimu, siekiant išsiaiškinti, ar gali vabzdžiai platinti afrikinį kiaulių marą, jie bus gaudomi ir tiriami toliau.

Ignalinos rajone toliau dirba kariškių ir policijos pajėgos, kurias sustiprino policijos pareigūnai iš aplinkinių rajonų bei Vilniaus.

„Kaip ir prašėme, policijos vadovybė skyrė daugiau žmonių ir iš aplinkinių rajonų, ir iš centro“, – BNS sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas.

Pasak jo, dešimties kilometrų spinduliu nuo „Idavang“ fermos kiaulės stebimos ir afrikinio kiaulių maro užkrato pas jas neaptikta.

Tuo metu trijų kilometrų spinduliu nuo „Idavang“ komplekso visos kiaulės sunaikintos praėjusią savaitę.

Danijos kapitalo bendrovės „Idavang“ fermoje utilizuota iš viso apie 19 tūkst. kiaulių.

Baltarusiai informacijos neteikia ir neįsileidžia

Lietuvos specialistai apie Baltarusijoje plintantį nepagydomą afrikinį kiaulių marą kol kas sprendžia pagal neoficialų žemėlapį, kuris buvo publikuotas Rusijoje. Tikimasi, kad situaciją paaiškinti gali trečiadienį Vilniuje dirbsiantis Baltarusijos veterinarijos tarnybos vadovas Jurijus Pivovarčikas.

J. Milius BNS sakė, kad žemėlapis buvo sudarytas pagal spaudos pranešimus.

„Turime afrikinio kiaulių maro židinių Baltarusijos pasienyje neoficialų žemėlapį, kuris atsidūrė Rusijoje. Pagal spaudos pranešimus sudarytą žemėlapį paskelbė Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba“, – BNS teigė J. Milius.

Su J. Pivovarčiku trečiadienį Vilniuje susitiks Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų apsaugos direktorato (SANCO) atstovai, taip pat Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė LRT radijui sakė, kad Baltarusija į šalį Europos pareigūnų neįsileidžia.

„Neįsileidžiami Europos Komisijos atstovai ir nežinome, kokie veiksmai yra numatyti šioje valstybėje“, – sakė V. Baltraitienė.

Iš Baltarusijos veterinarų vadovo tikimasi išgirsti daugiau informacijos, kaip šaliai sekasi suvaldyti pavojingą užkratą.

Be to, Vilniuje trečiadienį susitinka trijų Baltijos šalių bei Lenkijos žemės ūkio ministrai bei veterinarijos tarnybų vadovai.

Afrikinis kiaulių maras pirmą kartą Lietuvoje užfiksuotas šiemet sausio pradžioje, kuomet buvo ištirti netoli sienos su Baltarusija kritę šernai. Liepos 24 dieną agresyvus maras diagnozuotas gerai saugotoje „Idavang“ fermoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.