Verslas

2014.07.29 18:16

URM nepatvirtina Baltarusijos ministro teiginių, esą Lietuva pritarė kompromisui dėl Astravo elektrinės

BNS 2014.07.29 18:16

Lietuva nepatvirtino Baltarusijos užsienio reikalų ministro Vladimiro Makėjaus teiginių, jog šalis esą pagaliau pritarė Baltarusijos parengtiems pasiūlymams dėl Astravo elektrinės statybų.

Lietuva nepatvirtino Baltarusijos užsienio reikalų ministro Vladimiro Makėjaus teiginių, jog šalis esą pagaliau pritarė Baltarusijos parengtiems pasiūlymams dėl Astravo elektrinės statybų.

„Po kelis mėnesius trukusių kalbų kompromisu grįstas Baltarusijos pasiūlymas dėl atominės elektrinės statybų, kuris buvo stipriai kritikuojamas Lietuvos, pagaliau buvo priimtas“, – Baltarusijos televizijai „STV“ sekmadienį pareiškė V. Makėjus.

Kaip teigia agentūra „Interfax“, jis interviu televizijai tvirtino, kad šis klausimas buvo aptartas per jo ir Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus praėjusią savaitę vykusį susitikimą Minske.

V. Makėjus taip pat įvardijo, kad esą yra ir nemažai probleminių klausimų, kurie vis dar turi būti aptarti. „Bet svarbiausia, kad mes matome pasirengimą dialogui ir norą spręsti šias problemas per šį dialogą“, – tvirtino jis.

Tuo metu Lietuvos užsienio reikalų ministerija nepatvirtina šių Baltarusijos atstovo teiginių.

Ministerija BNS nurodė, kad susitikime tiesiog buvo aptartos galimybės ir būdai gauti informaciją ir atsakymus į Lietuvai rūpimus klausimus, kurie susiję su Astrave statomos elektrinės sauga. Esą, Lietuva ir toliau laikosi pozicijos, kad statant branduolinės energetikos objektus „turi būti laikomasi aukščiausių branduolinės saugos ir saugumo užtikrinimo standartų ir griežtai įgyvendinami atitinkamų tarptautinių konvencijų reikalavimai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.