Verslas

2014.07.29 16:02

Mažins verslo priežiūros institucijų skaičių

Ūkio ministerija užsimojo per ateinančius kelerius metus vos ne perpus sumažinti valstybės priežiūros valstybės institucijų skaičių.

Ūkio ministerija užsimojo per ateinančius kelerius metus vos ne perpus sumažinti valstybės priežiūros valstybės institucijų skaičių.

Ji siūlys vyriausybei įvairias leidimus išduodančias, darbus tikrinančias ar kitaip veiklą reguliuojančias institucijas sutelkti į 12 grupių pagal veiklos sritis. Atliekančias dubliuojančias funkcijas – likviduoti, dirbančias panašų darbą – jungti į stambesnius darinius, pertvarkyti daug teritorinių padalinių.

Jau rugsėjį ūkio ministerija Vyriausybės strateginiam komitetui teiks visą priežiūros institucijų konsolidavimo programą, pagal kurią žadama mažinti statybų ir transporto priežiūros inspekcijų skaičių, stambinti vartotojų teisių gynimo, reguliavimo tarnybas, į vieną darinį sujungti visas su mokesčių surinkimu bei administravimu susijusias institucijas.

„Yra siūlymas steigti valstybės mokesčių surinkimo ir finansinės priežiūros tarnybą. Būtų jungiama VMI ir Muitinės departamentas, taip pat perduodant šitam dariniui Valstybinio socialinio draudimo fondo įmokų mokėjimo, deklaravimo, išieškojimo, mokėtojų patikrinimo funkcijas bei Finansinių nusikaltimų tyrimų revizijų funkciją perduoti. Taigi darinys būtų tikrai didelis, galingas ir mokesčių surinkimas būtų valdomas iš vienos vietos“, – teigė ūkio ministras Evaldas Gustas.