Naujienų srautas

Verslas2014.07.29 08:01

Lietuvos paštas paruošė naujus įkainius

Praėjusiais metais Lietuvos paštui nepavykus įgyvendinti idėjos, kad didesnių matmenų laiškai būtų apmokestinti kaip siuntos, bendrovė toliau siūlo keisti paslaugų tarifus.

Praėjusiais metais Lietuvos paštui nepavykus įgyvendinti idėjos, kad didesnių matmenų laiškai būtų apmokestinti kaip siuntos, bendrovė toliau siūlo keisti paslaugų tarifus.

Ryšių reguliavimo tarnybai yra pateiktas projektas, kuriame numatyta, kad nauji tarifai turėtų įsigalioti nuo rugpjūčio 1 d., tačiau tarnyba šio projekto dar nėra pasirašiusi.

Šiuo metu galiojančiais tarifais laiškai yra išskirti tiesiog iki 2 kg svorio, tačiau matmenų ribojimai negalioja. Naujai paruoštame kainyne išskiriami mažesnių matmenų (ilgis 38,1 cm, plotis 30,5 cm, aukštis 2 cm) ir didesni laiškai ir jų siuntimo tarifai.

Didesnio dydžio laiškų iki 100 gramų siuntimas kainuotų 2,35 Lt (nepirmenybinė pašto siunta), 2,7 Lt (pirmenybinė pašto siunta), 100-500 gramų – 3,25 Lt (nepirmenybinė pašto siunta), 3,75 Lt (pirmenybinė pašto siunta), 500-1000 gramų – 4 Lt (nepirmenybinė pašto siunta), 4,6 Lt (pirmenybinė pašto siunta), 1000-2000 gramų – 5,4 Lt (nepirmenybinė pašto siunta), 6,2 Lt (pirmenybinė pašto siunta).

Ryšių reguliavimo tarnybai pateiktame naujame kainyne keičiamos ir į kitas Europos Sąjungas keliaujančios laiškų ir atvirukų kainos. Čia taip pat išskiriami didesnių ir mažesnių matmenų laiškai.

Kalbant apie mažesnių matmenų laiškus, norima, kad už korespondenciją iki 20 g būtų mokama 2,6 Lt (dabar – 2,15), siunčiant pirmenybiniu būdu – 2,8 Lt (dabar – 2,45 Lt).

Už korespondenciją, kurios svoris 20-50 g. vietoj 2,45 Lt norima prašyti 2,9 Lt, siunčiant nepirmenybiniu būdu, ir vietoj 2,95 Lt – 3,45 Lt siunčiant pirmenybiniu. Keičiamos ir kitos iki 500 g svorio laiškų siuntimo kainos. Šiems laiškams taip pat pritaikyti matmenų ribojimai, kurie jau minėti siuntimo Lietuvoje kainyne.

Jei Ryšių reguliavimo tarnyba pritars Lietuvos pašto pasiūlymui, įvedami tarifai siunčiant laiškus į užsienį ir didesnių matmenų laiškams.

DELFI primena, kad Lietuvos paštas keisti laiškų ir siuntinių siuntimo tvarką bei kainodarą norėjo nuo pernai lapkričio 1 d., tačiau tokius planus pristabdė Ryšių reguliavimo tarnybos pozicija. Teigdamas, kad dalis klientų piktnaudžiauja pašto paslaugomis kaip korespondenciją siųsdami įvairius daiktus (drabužius, avalynę, telefonus, kompiuterius, šakočius, rūkytas dešras ir pan.), Lietuvos paštas norėjo įvardyti, kad laišku gali būti laikomas tik tas siuntinys, kurio plotis ne didesnis nei 2 cm. Visiems didesnių matmenų laiškams būtų taikomos didesnės kainos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi