Verslas

2014.07.28 07:42

Vokietijos verslas keičia kryptį: su V. Putinu mums ne pakeliui

15min.lt 2014.07.28 07:42

„Krypties pasikeitimas: Vokietijos verslas prieš Vladimirą Putiną“. Su tokia antrašte Vokietijos verslo laikraštis „Handelsblatt“ paskelbė straipsnių seriją, skirtą Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai temai.

„Krypties pasikeitimas: Vokietijos verslas prieš Vladimirą Putiną“. Su tokia antrašte Vokietijos verslo laikraštis „Handelsblatt“ paskelbė straipsnių seriją, skirtą Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai temai.

Laikraštis paskelbė interviu su Vokietijos verslo bendradarbiavimo su Rytais komiteto vadovu Eckhardu Cordesu, kuris anksčiau labai aršiai kritikavo bet kokias sankcijas Rusijai ir įspėjo, kad tai gali neigiamai paveikti Vokietijos ekonomiką.

Tačiau dabar E. Cordesas pareiškė: „Jeigu reikės sumokėti kainą, mes ją sumokėsime“.

Komiteto vadovo teigimu, dabar labai svarbu, kad V. Putinas išnaudotų savo įtaką separatistams Ukrainoje. „O jeigu jis tokios įtakos neturi, tegul įgyja“, – pridūrė jis.

Jis išreiškė viltį, kad „pakankamai toliaregiški žmonės Maskvoje pripažins, jog susidarė kritiška padėtis, ir užtikrins objektyvų lėktuvo katastrofos tyrimą“.

Laikraštis teigia, kad Malaizijos avialinijų lėktuvo numušimas Ukrainoje pakeitė Vokietijos verslininkų nuomonę apie Rusiją.

„Požiūris į šią katastrofą yra visiškai nehumaniškas. Mes stebėjome šokiruojantį separatistų elgesį – jie apiplėšinėjo lavonus“, – sakė pašnekovas.

Jis pridūrė, kad Rusija skleidžia fantastines teorijas, pavyzdžiui, kad lėktuvu buvo gabenami lavonai. „Tai reikia pabaigti“, – sakė E. Cordesas.

Spaudimas V. Putinui turi būti atsargus

Komiteto vadovui Vokietijos vyriausybės veiksmai atrodo tinkami, jis pabrėžė, kad verslas vykdys sprendimus, kuriuos priims Vokietijos ir ES vadovai.

„Jeigu jie nuspręs, kad Rusija nelinkusi bendradarbiauti ir sankcijos yra būtinos, mes tai palaikysime šimtu procentų“, – teigė jis.

E. Cordeso nuomone, pačios skaudžiausios sankcijos Rusijai būtų atimti iš jos bendrovių ir bankų priėjimą prie JAV ir ES kapitalo rinkų. 

Jis yra įsitikinęs, kad Vakarai turėtų atsargiai spausti Rusijos prezidentą, nes jei spaudimas bus per didelis, V. Putinas neis į kompromisus. Pašnekovas priminė, kad V. Putinas Rusijoje turi didelį visuomenės palaikymą, o kai kurie politikai jį spaudžia imtis drastiškesnių priemonių.