Verslas

2015.02.12 21:38

Skatinama statyti stambias saulės jėgaines

Tomas Kavaliauskas, LRT Televizijos laida „Panorama“2015.02.12 21:38

Kainų komisija sumažino saulės energijos gaminamos elektros kainas 3 proc. Už vieną kilovatvalandę nuo sausio bus mokama maždaug 15–20 centų mažiau nei šiemet.

Kainų komisija sumažino saulės energijos gaminamos elektros kainas 3 proc. Už vieną kilovatvalandę nuo sausio bus mokama maždaug 15–20 centų mažiau nei šiemet.

Saulės energetikų asociacija sako, kad įsigaliojus naujam tarifui, mažųjų saulės jėgainių nebesiras taip aktyviai kaip dabar. Tačiau ateityje norima, kad tarifas būtų stabilus, nes tai leistų planuoti ilgalaikes investicijas.

Kainų komisija savo sprendimą argumentuoja tuo, kad dabar dažniausiai steigiami būtent maži saulės jėgainių parkai, kurie laikomi mažiau efektyviais, o ateityje, siekiant tolygios rinkos plėtros, norima skatinti steigtis stambius gamintojus.

„Jei plėtros leidimas bus išimtas 2012 m. eigoje iki šių metų pabaigos, tai jiems, priklausomai nuo jėgainės dydžio, tarifai galios tie, kurie galioja ir šiuo metu, t. y. nuo 1,04–1,44 Lt. Tie, kurie išsiims plėtros leidimus po 2013 m. sausio 1 d., tai jiems galios tie tarifai, kurie patvirtinti nuo ketvirtadienio – nuo 0,9 iki 1,25 Lt už 1 kWh. Galibūt tai bus ne tokios patrauklios sąlygos mažiesiems, bet taip savaime paprastėja sąlygos didesniems vystytojams. Tai šios dienos įvertinimas, kaip vystėsi sektorius, rodo, kad įstatymu nustatytas tikslas pasiekti 10 MW yra įgyvendintas 8,7 proc., o iki 2020 m. yra likę 7 metai, tai to laiko yra“, – sako Kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.