Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

„Idavang“ fermoje sunaikinta 84 proc. kiaulių

BNS, ELTA 2015.09.08 13:45

Afrikinio kiaulių maro židinyje Ignalinos rajone baigiamos naikinti kiaulės – iš 19 tūkst. sekmadienį jų liko apie 3 tūkstančiai. Dabar apkrėstame „Idavang“ komplekse sunaikinta apie 84 proc. kiaulių.

Afrikinio kiaulių maro židinyje Ignalinos rajone baigiamos naikinti kiaulės – iš 19 tūkst. sekmadienį jų liko apie 3 tūkstančiai. Dabar apkrėstame „Idavang“ komplekse sunaikinta apie 84 proc. kiaulių.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius BNS sakė, kad kiaulių naikinimas gali būti baigtas iki pirmadienio ryto. Pasak jo, šiuo metu yra tiriami „Idavang“ Rupinskų komplekse naudoti pašarai, medikamentai – vėliau bus naikinami jie ir dezinfekuojama visa komplekso teritorija.

„Iki pirmadienio ryto galbūt ir baigsime kiaulių naikinimą – jų yra likę nepilni 3 tūkstančiai. Dar tiriame pašarus, papildus, medikamentus, visi jie yra užplombuoti nuo pirmos dienos, kai buvo patvirtintas užkratas, ir prieinami tik mūsų specialistams. Priklausomai nuo to, rasime juose užkratą, ar ne, priklausys jų naikinimo būdas“, – BNS sekmadienį pareiškė J. Milius.

Skaičiuojama, kad vien grūdų kiaulėms šerti „Idavang“ Rupinskų komplekse yra daugiau kaip 100 tonų.

J. Miliaus teigimu, vėliau kelis kartus bus dezinfekuojami komplekso tvartai, sandėliai, kiti pastatai bei visa teritorija.

„Kol kas nežinome, kiek visa tai kainuos, neturime skaičiavimų. Kadangi įmonė buvo apsidraudusi, tikimės, kad išlaidas turėtų padengti draudimas“, – BNS tvirtino J. Milius.

Saugo kariškiai

Kariškiai ir policijos pareigūnai prižiūri, kad iš buferinės afrikinio kiaulių maro židinio zonos Ignalinos rajone nebūtų išvežamos privačių laikytojų auginamos kiaulės.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius sekmadienį BNS sakė, kad tarnybos pareigūnai dešimties kilometrų spinduliu yra suskaičiavę tiek ūkius, kuriuose auginamos kiaulės, tiek juose laikomas kiaules. Pasak jo, trijų kilometrų spinduliu nuo užkrato židinio kiaulės jau yra išskerstos.

„Ant pagrindinių kelių iš pradžių patruliavo policijos pareigūnai, tačiau jų buvo per mažai, todėl nuo šeštadienio pasitelkėme kariškius. Neteisėtų bandymų išvežti kiaules iki šiol nebuvo, žmonės geranoriškai vertina situaciją ir jas skerdžia patys“, – BNS sakė J. Milius.

„Pasitaikė atvejų, kai iš nežinojimo žmonės, paskerdę kiaulę, įdėjo mėsos atvažiavusiems vaikams. Jie su policijos palyda buvo grąžinti atgal“, – pavakare patikslino J. Milius.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, Ignalinos rajone 3 kilometrų spinduliu nuo afrikiniu kiaulių maru užkrėsto „Idavang“ komplekso yra 19 ūkių, kuriuose laikomos 62 kiaulės, o 10 kilometrų spinduliu – 57 ūkiai su maždaug 150 kiaulių.

Nepagydomas afrikinis kiaulių maras „Idavang“ komplekse rastas praėjusį ketvirtadienį. Agresyviu užkratu apkrėstame Rupinskų komplekse naikinama apie 19 tūkst. kiaulių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi