Verslas

2015.09.08 13:45

Kituose „Idavang“ kompleksuose afrikinio kiaulių maro neaptikta

BNS 2015.09.08 13:45

Likusioje dešimtyje „Idavang“ kompleksų afrikinio kiaulių maro nėra, išskyrus apkrėstą Rupinskų kompleksą Ignalinos rajone.

Likusioje dešimtyje „Idavang“ kompleksų afrikinio kiaulių maro nėra, išskyrus apkrėstą Rupinskų kompleksą Ignalinos rajone.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius BNS šeštadienį sakė, kiaulės „Idavang“ kompleksuose, išsidėsčiusiuose po visą Lietuvą, stebimos toliau, o judėjimas iš kompleksų lieka uždraustas. Pasak jo, užkrato požymių nėra ir pas paršelius, kurie iš „Idavang“ komplekso buvo išvežti į kitiems savininkams priklausančias fermas Radviliškio ir Kėdainių rajonuose.

„Laboratoriniai tyrimai parodė, kad afrikinio kiaulių maro nėra, tačiau kiaulės kliniškai stebimos toliau, kadangi inkubacinis periodas tęsiasi. Visas judėjimas iš visų „Idavang“ kompleksų yra uždraustas ir mes jo neatšauksime tol, kol galutinai įsitikinsime, kad kiaulės sveikos“, – BNS sakė J. Milius.

Jis patvirtino, kad Rupinskų komplekse jau lankėsi Panevėžio apygardos prokuratūros atstovai.

„Idavang“ Rupinskų komplekse pirmadienį pradės dirbti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos audito grupė. Norime susitikti su kiekvienu žmogumi ir išsiaiškinti visas įmanomas versijas, kaip afrikinis kiaulių maras galėjo patekti į taip gerai apsaugotą kompleksą. Negaliu visiškai atmesti žmogiškojo faktoriaus“, – BNS sakė J. Milius.

Be Rupinskų fermos, kurioje bus sunaikinta 19 tūkst. kiaulių, likusiuose „Idavang“ kompleksuose jų dabar yra apie 200 tūkstančių.

„Idavang“ Lietuvoje iš viso priklauso 11 kiaulių auginimo kompleksų.

Veterinarijos tarnyba tirs kiaulių judėjimą iš Rupinskų komplekso 15 dienų iki tol, kai fermoje buvo patvirtintas užkratas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.