Verslas

2014.07.25 15:03

Dėl kiaulių maro užkrato Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą

ELTA 2014.07.25 15:03

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamentas penktadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kiaulių maro užkrato fermoje Ignalinos rajone. Siekiama išsiaiškinti, ar gyvūnai nebuvo užkrėsti tyčia.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamentas penktadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kiaulių maro užkrato fermoje Ignalinos rajone. Siekiama išsiaiškinti, ar gyvūnai nebuvo užkrėsti tyčia.

Sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą priimtas gavus Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo Jono Miliaus raštą dėl minėtame komplekse, kurį valdo Danijos įmonė, nustatyto afrikinio kiaulių maro protrūkio, dėl kurio bendrovė turėjo skubiai sunaikinti visas komplekse augintas kiaules. Rašte teigiama, kad VMVT neatmeta tyčinio užkrėtimo galimybės, todėl prašo atlikti minėto atvejo tyrimą, siekiant išsiaiškinti šio viruso patekimo šaltinį.

Tyrimas pradėtas pagal du Lietuvos baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl didelės vertės svetimo turto sunaikinimo tyčia (187 str. 2 d.) bei dėl žiauraus elgesio su gyvūnais (310 str.).

Atsižvelgiant į tai, kad minimas fermų kompleksas yra Ignalinos rajone, ikiteisminį tyrimą pavesta organizuoti Panevėžio apygardos prokuratūrai.

ELTA primena, jog afrikinis kiaulių maras vienoje didžiausių šalyje kiaulininkystės fermų užfiksuotas ketvirtadienį. Trečiadienį vakare pastebėtas padidėjęs kiaulių gaišimas, į fermą nuvykus veterinarams ir ištyrus gyvulių kraują ir organų mėginius, nustatyta afrikinio kiaulių maro diagnozė.

„Keista tai, kad ši ferma buvo pavyzdinė, kaip reikia laikytis biosaugos priemonių. Čia vežėme ES ir Rusijos inspektorius“, – ketvirtadienį sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas J. Milius.

Rupinskų kompleksas yra išsidėstęs tarp dviejų afrikinio kiaulių maro ligos židinių, kurių vienas – Latvijoje, pasienyje su Lietuva, kitas – pietrytinėje šalies dalyje. Čia buvo laikoma 19,5 tūkst. kiaulių.

Afrikinis kiaulių maras – žmonėms nepavojinga, tačiau šernams ir kiaulėms mirtina virusinė liga. Gydymo nuo jos nėra, sergantys gyvūnai naikinami.