Verslas

2015.02.12 21:36

Palanga taps brangesnė

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos rytas“2015.02.12 21:36

Nuo birželio 1-osios poilsis Palangoje pabrango. Atvykusių į kurortą laukia mokestis už automobilių stovėjimą kai kuriose gatvėse ir vadinamoji pagalvės rinkliava už naudojimąsi kurorto infrastruktūra. 

Nuo birželio 1-osios poilsis Palangoje pabrango. Atvykusių į kurortą laukia mokestis už automobilių stovėjimą kai kuriose gatvėse ir vadinamoji pagalvės rinkliava už naudojimąsi kurorto infrastruktūra. 

Kol kas daugiausia neaiškumų kelia naujoji rinkliava. Miesto tarybai nusprendus už kiekvieną nakvynę Palangos svečias turės sumokėti litą.

„Poilsiautojų mokama suma bus didesnė nei litas, nes vasarą į Palangą atvažiuojama šeimomis ir ne vienai dienai.

Paėmę rinkliavą išduosime kasos čekį. Jeigu reikės, išrašysime sąskaitą“, – sakė viešbučio „Palangos vėtra“ vadovė Ingrida Valaitienė.

Kolegos Druskininkuose, kuriuose toks mokestis įvestas jau anksčiau, ją įspėjo, kad sulauks įvairios viešbučio svečių reakcijos.

Papildomas mokestis kartais suerzina net pasiturinčius klientus, kurių, regis, keliais litais didesnė sąskaita už nepigias viešbučio paslaugas neturėtų labai jaudinti.

Kol kas neaišku, kaip mokestį rinks privatininkai, kurie poilsiautojus priima savo būstuose.

Pagal savivaldybės patvirtintą tvarką, iki kiekvieno mėnesio vidurio jie privalės deklaruoti pas juos nakvojusių žmonių skaičių ir per 5 dienas sumokėti rinkliavą.

„Kas panorės, tas nusuks. Ar iš poilsiautojo paimtą litą už nakvynę atiduosime miestui, lems sąžinė“, – teigė privačius poilsio paslaugų teikėjus vienijančios asociacijos „Svetingas šeimininkas“ vadovė Irena Švanienė.

Ji pati ketina užrašų knygoje fiksuoti poilsiautojo pavardę, nakvynių skaičių, paimtą sumą ir dar liepti pasirašyti.

„Jei žmogus moka pinigus, aš turiu tai kaip nors užfiksuoti“, – aiškino I. Švanienė.

Šią vasarą Palangoje taip pat daugėja gatvių, kuriose reikės mokėti už automobilių stovėjimą.

Iki birželio vidurio ketinama įsigyti dar 8 automobilių stovėjimo bilietų automatus, kurie bus pastatyti Vasario 16-osios, Vanagupės, Plytų ir Kontininkų gatvėse. Iš viso Palangoje bus 40 bilietų automatų.

Raudonąja zona pavadintoje kurorto dalyje nuo Vytauto gatvės jūros link bei nuo S.Dariaus ir S.Girėno iki Žvejų gatvės už mašinų stovėjimą imamas 3 litų mokestis už valandą.

Geltonojoje zonoje, kuri yra likusioje miesto dalyje iki Klaipėdos plento, stovėjimo mokestis – 2 litai už valandą. Mokestis už automobilių stovėjimą renkamas ištisą parą.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt