Verslas

2015.09.08 13:45

K. Trečiokas: renovacijos kompensavimas mažės

ELTA 2015.09.08 13:45

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko teigimu, didžiausias daugiabučių namų renovacijos proceso kliuvinys Lietuvoje yra žmonių mentalitetas ir pasyvumas.

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko teigimu, didžiausias daugiabučių namų renovacijos proceso kliuvinys Lietuvoje yra žmonių mentalitetas ir pasyvumas.

„Renovaciją stabdo mūsų mentalitetas. Tiesą sakant, geras šeimininkas, nelaukdamas jokių paskatų, šiltinosi, keitė langus ir tvarkėsi savo būstą. Aš suprantu, kad dar yra finansinė pusė – ne visada užtenka norėti, reikia ir gebėti, ir galėti, bet šiuo metu valstybė yra padariusi daug, ir ta parama, ir dėmesys yra pakankamas, ir pagaliau procesas pajudėjo“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė aplinkos ministras.

Vis dėlto, pasak K. Trečioko, šiuo metu jau 600 namų yra pradėję šį procesą ir jų pavyzdžiu pasirems visi kiti.

„Problema gali būti finansavimas, iš tikrųjų su metais kompensacijos mažės, daugiau reikės paties savininkams prisidėti, bet čia yra jų supratimo ir pasirengimo (klausimas. – ELTA). Man kartais yra gaila tų iniciatorių, kurie norėtų ir daug savo energijos dėtų, bet daugiabučiame name dauguma žmonių yra pasyvūs ar abejojantys, jų nepavyksta įtikinti. (...) Dažnai pagyvenę žmonės sako – ką man tai, aš čia tiek begyvensiu, žinot, tokia logika niekur neveda“, – teigė K. Trečiokas.

Anot ministro, galima pateikti aibę pavyzdžių, kur renovacija įvyko sėkmingai, ir žmonės yra labai patenkinti. K. Trečioko teigimu, jie ne tik turi komfortą ir moka žymiai mažiau, tačiau ir žymiai padidėjo jų turto vertė.