Verslas

2014.07.23 16:02

Premjeras: nesvarstome galimybės išpirkti „Orlen Lietuvą“

BNS 2014.07.23 16:02

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad Vyriausybė nesvarstys galimybės iš Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ išpirkti Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą „Orlen Lietuva“.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad Vyriausybė nesvarstys galimybės iš Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ išpirkti Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą „Orlen Lietuva“.

„Ne, tikrai mes nesiruošiame išpirkti. Bet aš tikiuosi, kad nereikės išpirkinėti. Šios Vyriausybės tikslas yra, kad šita bendrovė dirbtų toliau“, – trečiadienį Briuselyje žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Premjeras patvirtino trečiadienį gavęs informaciją iš Lenkijos, kad „Orlen Lietuvos“ uždaryti neplanuojama.

„Kol kas pagal šiandien turimą informaciją nesiruošia ir laikinai stabdyti. Reikia suprasti, kad net ir laikinas įmonės sustabdymas jai brangiai kainuotų“, – teigė ministras pirmininkas.

A. Butkevičius taip pat pakartojo, kad vis dar nesulaukia Lenkijos koncerno atsakymo dėl Lietuvos pasiūlymų, kaip būtų galima spręsti Mažeikių įmonės problemas.

„Mes laukiame iš jų („Orlen“ – BNS) atsakymų į mūsų pateiktus pasiūlymus dėl geležinkelių tarifų sumažinimo, dėl 30 proc. rezervo degalų kaupimo Lietuvoje. Taip pat pasiūlėme, kad jie dalyvautų su investiciniais projektais Europos Sąjungos finansinei paramai gauti. Tikrai mes esame pasiruošę bendradarbiauti ir tikimės, kad tas susirašinėjimas turėtų baigtis, nes jiems yra atviros mūsų durys“, – kalbėjo premjeras.

Jis pridūrė, kad išeities iš susidariusios situacijos bandoma ieškoti ir bendradarbiaujant su „Orlen Lietuvos“ profesine sąjunga.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.