Verslas

2014.07.23 18:27

Alytaus infrastruktūros projektai vėluoja dėl statybų bendrovių bankrotų

Dėl statybų bendrovių bankrotų vėluoja Alytaus miesto infrastruktūros projektai. Miesto savivaldybė skaičiuoja šimtus tūkstančių siekiančius delspinigius, tačiau juos atgauti tikisi tik teismuose.

Dėl statybų bendrovių bankrotų vėluoja Alytaus miesto infrastruktūros projektai. Miesto savivaldybė skaičiuoja šimtus tūkstančių siekiančius delspinigius, tačiau juos atgauti tikisi tik teismuose.

Alytaus mieste trūksta rekreacinių vietų, o  savivaldybei ėmus jas tvarkyti, investiciniai projektai ėmė strigti. Žaliosios gatvės rekonstrukcija turi būti baigta po mėnesio, tačiau kol kas nėra nei dviračių, nei pėsčiųjų takų, o tunelio įrengimas automobiliams – nežinomybėje. Projekto vertė – beveik 9 milijonai litų.

Pasak darbininkų, vėluojama dėl gamtos sąlygų, pridariusių žalos technikai. Savivaldybei teks kreiptis į Centrinę projektų valdymo agentūrą ir viešųjų pirkimų tarnybą, norint pratęsti darbus. O darbų padaryta vos pusė.

„Tos nelaimės prasidėjo kur kas anksčiau, nei kranas įgriuvo. Pradėjus vykdyti pirkimo procedūras, ta gatvė susmuko, ir dėl to turėjome perprojektuoti tunelį iš uždaro į atvirą, per dideles liūtis išplovė tinklus ir atsitiko tokia avarija“, – pasakoja Alytaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Janis Laurinaitis.

„Per paskutinius trejus metus Alytaus miesto savivaldybės rangovų nemaža dalis nebaigė projektų ir bankrutavo“, – teigia Alytaus savivaldybės Investicinių projektų skyriaus pavaduotojas Sigitas Stumbras.

Metus vėluoja ir Mažojo Dailidės ežerėlio, mėgstamos alytiškių poilsio zonos, projektas. Nors infrastruktūra baigta tvarkyti: išvalytas ežerėlio dugnas, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, vaizdo stebėjimo kameros, bet projektas dar nepriduotas. Statybos bendrovei priskaičiuota apie 200 tūkstančių litų delspinigių.

„Šitas projektas turėjo būti baigtas jau prieš metus. Delspinigiai yra skaičiuojami ir siunčiami. Sutartis, deja, buvo anksčiau pasirašyta, kur nebuvo numatyta išskaičiuoti iš priduotų darbo sąskaitų. Manau, kad geranoriškai rangovui nesumokėjus, turėsime kreiptis į teismą“, – teigia J. Laurinaitis.

Pasak J. Laurinaičio, mažiausiai problemų kyla ir miesto investiciniai infrastruktūros projektai baigiami laiku, kai juos vykdo vietos statybos bendrovės.