Naujienų srautas

Verslas2014.07.23 13:47

Stebėkite spaudos konferenciją ir iškilmingą ceremoniją dėl euro įvedimo Lietuvoje

LRT.lt, ELTA 2014.07.23 13:47

Trečiadienį Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų taryba (BRT) priėmė galutinį sprendimą dėl Lietuvos priėmimo į euro zoną. Lietuva bus devynioliktoji ES valstybė narė, įsivedusi eurą. LRT.lt naujienų portalas nuo 14.30 val. kviečia stebėti tiesioginę spaudos konferenciją ir iškilmingą ceremoniją dėl euro įvedimo Lietuvoje.

Trečiadienį Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų taryba (BRT) priėmė galutinį sprendimą dėl Lietuvos priėmimo į euro zoną. Lietuva bus devynioliktoji ES valstybė narė, įsivedusi eurą. LRT.lt naujienų portalas nuo 14.30 val. kviečia stebėti tiesioginę spaudos konferenciją ir iškilmingą ceremoniją dėl euro įvedimo Lietuvoje.

14.30 val. Lietuvos laiku, pasibaigus ES Bendrųjų reikalų tarybos susitikimui, įvyks spaudos konferencija.

Dalyviai:

- Algirdas Butkevičius, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas;
- Štefanas Fule, Europos Komisijos narys, atsakingas už plėtrą ir Europos kaimynystės politiką;
- Sandro Gozi, Italijos valstybės sekretorius, atsakingas už Europos reikalus.

Po konferencijos vyks iškilminga ceremonija dėl euro įvedimo Lietuvoje ir euro zonos plėtros.

Ceremonijos eiga:

- Jyrki KATAINENAS, Europos Komisijos Pirmininko pavaduotojas, atsakingas už ekonomiką, pinigų reikalus ir eurą;
- Sandro GOZI, Italijos valstybės sekretorius, atsakingas už Europos reikalus
- Algirdas ŠEMETA, Europos Komisijos narys, atsakingas už mokesčius ir muitų sąjungą, statistiką, auditą ir kovą su sukčiavimu;
- Peter PRAET, Europos Centrinio banko valdybos narys;
- IŠKILMINGAS SIMBOLINIO EURO ĮTEIKIMAS;
- Algirdas BUTKEVIČIUS, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas;
- Rimantas ŠADŽIUS, Lietuvos Respublikos finansų ministras;
- Vitas VASILIAUSKAS, Lietuvos Banko valdybos pirmininkas;
- Linas LINKEVIČIUS, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras;
- Bendra nuotrauka.

Dar laukia daug darbų

RT priėmus teigiamą sprendimą dėl Lietuvos narystės euro zonoje, Lietuvos nacionalinė valiuta bus keičiama į eurus pagal Lietuvos banko nustatytą santykį, kuriuo litas yra susietas su bendrąja ES valiuta – 3,4528 lito už vieną eurą.

Po BRT posėdžio vyks iškilmingas „Euro Festivities 2014“ renginys, skirtas Lietuvos prisijungimui prie euro zonos. Jame dalyvaus Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, finansų ir užsienio reikalų ministrai Rimantas Šadžius ir Linas Linkevičius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Europos Parlamentas prieš savaitę pritarė Lietuvos siekiui įsivesti eurą, kai už šią iniciatyvą balsavo 545 įstatymų leidėjai. Birželio pradžioje Europos Komisija ir Europos centrinis bankas paskelbė pranešimus apie ES šalių konvergenciją, pagal kuriuos Lietuva atitinka Mastrichto kriterijus ir yra pasirengusi prisijungti prie euro zonos nuo 2015 m. sausio 1 dienos. Šiai nuomonei pritarė ES ekonomikos ir finansų ministrų (ECON) ir Europos Vadovų tarybos.

Sulaukus teigiamos tarybos išvados, nuo 2015 metų sausio 1 dienos Lietuvoje prasidėtų pareinamasis laikotarpis, kai šalyje už prekes ir paslaugas bus galima mokėti tiek litais, tiek eurais, tačiau grąža privalės būti išduodama eurais. Visi negrynieji pinigai sausio 1-ąją bus automatiškai perskaičiuoti eurais.

Grynuosius litus bus galima keisti į eurus šešis mėnesius nuo euro įvedimo dienos visuose bankuose, „Lietuvos pašto“ skyriuose, kai kuriose kredito unijose. Lietuvos centriniame banke – neribotą laiką.

Naujausiais „Eurobarometro“ duomenimis, Lietuvos gyventojų, palaikančių euro įvedimą, per metus (2013 m. balandį – 2014 m. balandį) padaugėjo nuo 41 iki 46 proc. Nepritariančiųjų sumažėjo nuo 55 iki 48 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi