Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Darbo biržas atakuoja absolventai

Lietuvos darbo biržą (LDB) užplūdo šimtai absolventų, šiemet baigusių universitetus. Aiškėja, kad mūsų šalyje sunkiausia darbo rasti naujai parengtiems teisininkams, ekonomistams ir psichologams. Lengviausiai įsidarbina statybų specialistai, kompiuterininkai ir žurnalistai, rašo „Lietuvos žinios“.

Lietuvos darbo biržą (LDB) užplūdo šimtai absolventų, šiemet baigusių universitetus. Aiškėja, kad mūsų šalyje sunkiausia darbo rasti naujai parengtiems teisininkams, ekonomistams ir psichologams. Lengviausiai įsidarbina statybų specialistai, kompiuterininkai ir žurnalistai, rašo „Lietuvos žinios“.

Visų duomenų, kiek šiemet iš viso universitetus baigusių specialistų ieško darbo, LDB dar neturi. Tačiau teritorinių darbo biržų informacija byloja, kad darbo ieškančių, bet tėvynėje jo nerandančių absolventų – ne vienas tūkstantis. Pabrėžiama, kad diplomą gavusiam matematikui šiuo metu lengviau susirasti darbą nei mokslus ką tik baigusiam teisininkui.

Tikras antplūdis

Šiaulių teritorinėje darbo biržoje jau užvakar buvo registravęsi 147 darbo ieškantys šiųmečiai universitetų absolventai. Pasak Šiaulių teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėjos pavaduotojos Janinos Šiaulienės, pirmomis liepos mėnesio dienomis į Šiaulių apskrities darbo biržos skyrius ateidavo iki 70 diplomuotų jaunų specialistų, o dabar kasdien ateina maždaug po dešimt. 23 šiųmečiams absolventams darbo birža jau padėjo susirasti darbą.

„Bene daugiausia Šiauliuose ir aplinkiniuose rajonuose darbo ieško dailės, socialinės pedagogikos, viešojo administravimo, teisės ir ekonomikos diplomus gavę jauni žmonės“, – LŽ teigė J. Šiaulienė. Ji prognozavo, kad sunkiausiai darbą ras dailininkai, ekonomistai ir teisininkai.

Vilniaus teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėjo Alfonso Stravinsko duomenimis, sostinėje ir šios teritorinės darbo biržos aptarnaujamuose Vilniaus apskrities regionuose darbo ieškojo 476 šiųmečiai universitetų absolventai. Dauguma jų – psichologai, architektai, verslo vadybos ir viešojo administravimo specialistai. Darbo ieškančiųjų sąrašuose yra vos po vieną medicinos biologą ir medicinos fiziką. Į darbo paieškas kol kas leidosi tik keli pedagogai ir paveldosaugininkai. „Vilniuje šiuo metu sunkiausia rasti darbą teisininkams, darželių auklėtojams ir mokytojams“, – teigė A. Stravinskas.

Įvairių specialybių atstovai

„Nuo sausio 1-osios Telšių teritorinė darbo birža sulaukė 69 šiemet universitetus baigusių jaunų žmonių. Dėl palyginimo noriu pabrėžti, kad į darbo biržą kreipėsi vos septyni jaunuoliai, šiemet baigę profesines technikos mokyklas“, – LŽ sakė šios darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėjas Arūnas Juozas Auškalnis. Anot jo, tarp ieškančiųjų darbo – įvairių specialybių atstovai.

„Turime darbo ieškantį istoriką, žurnalistą, gydytoją odontologą, taip pat jaunuolį, baigusį lyderystės studijas Kauno technologijos universitete“, – pasakojo vedėjas. Jis pabrėžė, kad bedarbis odontologas ar žurnalistas yra išimtis, tad reikia tikėtis, kad šie specialistai darbą ras.

Kauno teritorinėje darbo biržoje užvakar buvo užsiregistravę 477 šalies universitetų absolventai. „Dauguma jų – baigusieji teisės, ekonomikos ir finansų, socialinės pedagogikos ir viešojo administravimo mokslus. Taip pat registravosi nemažai kineziterapijos specialybę įgijusių jaunuolių“, – sakė šios darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Inga Balnanosienė.

Jos teigimu, į Kauno teritorinę darbo biržą kreipėsi labai nedaug baigusiųjų inžinerijos mokslus. Sulaukta vos vieno darbo ieškančio parengto matematiko ir vieno fiziko. Anot vedėjos, nesunku numanyti, kad šie specialistai darbo susiras. Taip pat laikinojoje sostinėje ir Kauno apskrityje darbo nesunku gauti informacinių technologijų, logistikos ir slaugos specialistams. Sunkiausiai darbą randa teisininkai ir viešojo administravimo specialistai.

Mažai ką gali pasiūlyti

Panevėžio teritorinėje darbo biržoje iki pirmadienio popietės sulaukta 114 darbo ieškančių universitetų absolventų. Pernai tokiu pačiu metu Panevėžio teritorinės darbo biržos padaliniuose darbo ieškojo 392, užpernai – 454 universitetų absolventai.

Šios darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Audronė Biguzienė teigė, kad registruojasi pačių įvairiausių specialybių diplomus gavę žmonės, tarp jų – psichologai, veterinarijos gydytojai, maisto technologai ir kiti. „Ko gero, per darbo biržos gyvavimo istoriją mūsų padalinyje nėra registravęsis nė vienas aukštuosius mokslus baigęs žurnalistas ar gydytojas,“ – pasakojo ji. A. Biguzienė prognozavo, kad sunkiausiai darbą ras lietuvių kalbos bei literatūros ir dailės specialybių pedagogai. Darbdaviai šiuo metu labiausiai ieško transporto bei statybos inžinierių.

Klaipėdos teritorinės darbo biržos ieškančiųjų darbo sąrašuose šiuo metu yra 352 universitetų absolventai. Pasak Darbo išteklių skyriaus vedėjo Egidijaus Palevičiaus, tarp jų dominuoja šiemet mokslus baigę tarptautinio verslo administravimo, viešojo administravimo ir psichologijos specialistai. Šiuo metu darbo birža tegali pasiūlyti valytojų, pardavėjų, vairuotojų ir suvirintojų darbą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi