Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Bankai policijai turės teikti informaciją apie finansines operacijas

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai ir kitos finansų institucijos privalės teikti kriminalinei žvalgybai informaciją apie gyventojų ir įmonių finansines operacijas.

Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai ir kitos finansų institucijos privalės teikti kriminalinei žvalgybai informaciją apie gyventojų ir įmonių finansines operacijas.

Vyriausybė antradienį pritarė tai numatančiam nutarimo projektui, kurį parengė Vidaus reikalų ministerija.

Pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, tokiais veiksmais siekiama užkirsti kelią ekonominiams ir finansiniams nusikaltimams.

„Tai yra ekonominių pažeidimų prevencijai skirtas nutarimas, kuriuo kriminalinės žvalgybos tyrėjams būtų realiu laiku suteikta informacija apie asmens vykdomas finansines operacijas. Tai padėtų operatyviai sureaguoti į daromą ekonominį pažeidimą ar nusikaltimą ir tam užkirsti kelią“, – interviu LRT radijui antradienį ryte sakė Algirdas Butkevičius.

Anot Vidaus reikalų ministerijos, tokios informacijos teikimo galimybė yra numatyta Kriminalinės žvalgybos įstatyme, tačiau gyventojų ir įmonių finansinių operacijų kontrolės ir fiksavimo tvarkos iki šiol nebuvo.

Tikimasi, kad naujoji tvarka leis efektyviau vykdyti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją, neteisėtai įsigyto turto paiešką, organizuotų nusikalstamų grupuočių finansinių išteklių kontrolę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi