Verslas

2014.07.22 11:26

SMS apie eurą – į 2,7 mln. lietuvių telefonų

ELTA2014.07.22 11:26

Trečiadienį Europos Sąjungos (ES) Tarybai priėmus galutinį sprendimą dėl euro įvedimo Lietuvoje, šalies gyventojai apie nustatytą neatšaukiamą lito ir euro kursą bus informuoti tiesiogiai – trumpąja žinute (SMS).

Trečiadienį Europos Sąjungos (ES) Tarybai priėmus galutinį sprendimą dėl euro įvedimo Lietuvoje, šalies gyventojai apie nustatytą neatšaukiamą lito ir euro kursą bus informuoti tiesiogiai – trumpąja žinute (SMS).

Mobiliojo ryšio operatorių duomenimis, precedento neturinčios akcijos metu pranešimai apie svarbiausius euro įvedimo aspektus turėtų pasiekti beveik 2,7 mln. abonentų.

Lietuvos bankas su pagrindiniais šalies mobiliojo ryšio operatoriais „BITĖ Lietuva“, „Omnitel“ ir „Tele2“ susitarimą dėl socialiai atsakingo bendradarbiavimo informuojant visuomenę apie euro įvedimą pasirašė šių metų kovą.

Iš viso Lietuvos banko vardu mobiliojo ryšio vartotojams numatyta išsiųsti dvi SMS apie pagrindinius euro įvedimo aspektus.

Pirmoji bus pradėta siųsti trečiadienį, iš karto po ES Tarybos sprendimo, antroji gyventojus pasieks gruodžio mėnesį.

Pirmąja žinute gyventojai bus informuoti apie nustatytą neatšaukiamą lito ir euro kursą. Pagal jį nuo 2015 m. sausio 1 d. į eurus bus keičiami litai, perskaičiuojami atlyginimai, pensijos, socialinės išmokos, tarifai, kainos ir kiti svarbūs dydžiai. Nors sprendimą dėl lito ir euro kurso ES Taryba ketina priimti trečiadienį, Lietuvos banko pozicija yra ta, jog nėra pagrindo manyti, kad kursas bus kitoks nei dabartinis oficialus lito ir euro santykis.

Pirmąja Lietuvos banko žinute gyventojams bus suteikta informacija ir apie tai, kad nemokamai litus į eurus bus galima išsikeisti tik nuo 2015 metų sausio 1 dienos. Bus akcentuota, kad nemokamai ir saugiai grynuosius litus į eurus keis tik bankai, „Lietuvos pašto“ skyriai, kai kurios kredito unijos ir Lietuvos bankas.

Gyventojai taip pat bus perspėti, kad raginimai keisti pinigus kitur, pavyzdžiui, gatvėje ar namuose, gali būti susiję su ketinimais apgauti. Įtarus klastą, reikėtų nedelsiant kreiptis į policiją.

Nuo pavasario Lietuvoje veikia nemokama euro telefono linija – 8 800 34528. Išsami informacija taip pat skelbiama euro svetainėje www.euras.lt.

Siekiant išsiųsti numatytą žinučių kiekį, mobiliojo ryšio operatoriams gali prireikti kelių dienų.

Antrąja Lietuvos banko žinute gruodžio mėnesį Lietuvos gyventojai bus informuoti, kiek įvedus eurą truks dviejų valiutų apyvartos laikotarpis. Ta pačia žinute numatyta priminti, kur bus galima saugiai ir nemokamai išsikeisti litus į eurus.