Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Švelnėja gyvulininkystės produkcijos tranzitas per Lietuvą

BNS 2015.09.08 13:45

Rusija nuo pirmadienio sušvelnino ribojimus per Lietuvą gabenamiems maisto produktams ir jų žaliavai.

Rusija nuo pirmadienio sušvelnino ribojimus per Lietuvą gabenamiems maisto produktams ir jų žaliavai.

Lietuvos Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus teigimu, nuo pirmadienio kroviniai iš Lietuvos į Kazachstaną ir Baltarusiją gabenami be jokių apribojimų. Būtent į šias šalis keliauja apie 95 proc. visų per Lietuvą gabenamų maisto produktų krovinių.

Vis dėlto kroviniams į Rusiją apribojimai toliau taikomi, tačiau ne visoms prekėms.

Liepos pradžioje Rusijos veterinarijos tarnyba „Roselchoznadzor“ pranešė, kad nuo liepos 7 d. maisto produktus ir jų žaliavas per Lietuvą galima gabenti tik konteineriuose, nenuimant plombų.

Rusijos veterinarai naujais reikalavimais tikisi nustatyti tiesioginius kaltininkus, kai krovinys Muitų sąjungą pasiekia su pažeidimais. Pasak Rusijos atstovų, kai plombos  nuimamos šalyse, per kurias krovinys vyksta tranzitu, pasidaro sudėtingiau nustatyti, kas kaltas dėl pažeidimų.

Dėl Rusijos draudimo gabenti krovinius iš Klaipėdos šaldytų produktų terminalų praėjusią savaitę Klaipėdos uoste užstrigo apie 10 tūkst. tonų krovinių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi