Verslas

2014.07.18 12:56

A. Jaceniukas: Ukraina turi pasiruošti visiškai nutraukti prekybą su Rusija

DELFI.lt2014.07.18 12:56

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas teigia neatmetantis galimybės, jog bus visiškai nutraukta dvišalė prekyba su Rusija, skelbia „Interfax“.

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas teigia neatmetantis galimybės, jog bus visiškai nutraukta dvišalė prekyba su Rusija, skelbia „Interfax“.

„Mano prognozė tokia: mums būtina ruošis tam, jog prekyba su Rusija bus visiškai nutraukta“, – penktadienį Kijeve pareiškė šalies premjeras.

Jau anksčiau Europos Sąjunga (ES) ir Ukraina pripažino potencialią Rusijai kylančią prekybinę riziką dėl Briuselio ir Kijevo pasirašytos Asociacijos sutarties.

Apie tai po Briuselyje įvykusių trišalių derybų kalbėjo Rusijos ekonominės plėtros ministras Aleksejus Uliukajevas.

Rusija savo ruožtu pranešė esanti pasirengusi imtis priemonių, būtinų šios šalies ekonomikos apsaugojimui, kai tik atsiras neigiamų Ukrainos ir ES pasirašytos sutarties pasekmių.

„Tam, kad jos atsirastų, pasirašyta sutartis turi būti įgyvendinama, o tada jau bus imtasi atsakomųjų priemonių“, – paaiškino Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus peskovas.

Duos pinigų

Ukraina įvykdė visas sąlygas, todėl mainais į tinkamus šalies veiksmus Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pasiruošęs suteikti Kijevui antrąjį finansinės paramos paketą. Skiriamų lėšų dydis sieks 1,4 mlrd. JAV dolerių spaudos konferencijoje penktadienį pareiškė TVF misijos Ukrainoje vadovas Nikolajus Georgijevas. Apie tai praneša „RIA Novosti“.

Iš viso Ukrainos biudžeto stabilizacijai ekonominės ir politinės krizės metu TVF išskyrė 17 mlrd. JAV dolerių. Lėšos bus perduodamos Kijevui, jei šis vykdys fondo kuruojamą reformų programą.

Pirmąjį 3,2 mlrd. JAV dolerių vertės paramos paketą Kijevas gavo šių metų gegužės mėnesį.

„Mūsų misija susitarė su Ukrainos atstovais dėl politinių programų, kurias dar būtina baigti prieš pirmąjį programos auditą. Vykdant standartinę procedūrą susitarimą dar turėtų patvirtinti TVF valdyba, o po patikros Kijevas gaus 1,4 mlrd. JAV dolerių vertės finansinę paramą“, – teigia N. Georgijevas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.